şükela:  tümü | bugün
  • büyük bir heyecanla beklediğimiz skyline filminin devamı.
    http://www.imdb.com/…tle/tt1724970/?ref_=fn_al_tt_5
  • oyuncu listesi tamamen değişmiş. ilk filmin kaldığı yerden devam etmeyecek sanırım.
  • ilk film düşük bütçeyle çekilmiş kötü fakat yer yer zevkli bir filmdi.
    bugün ikinci filmin fragmanı yayınlandı. oldukça şaşırttığını söyleyebilirim.
    fragmandan yola çıkarsam ilk filmden daha dolu, daha zevkli bir film ortaya çıkmış gibi; şayet fragman yanıltıcı değilse. zaten bir devam filmi değilde, ilk filmde var olan ama harcanmış potansiyeli değerlendirmek ve eğlenceli bir gişe filmi yapmak gibi geldi amaçları. bakalım.

fragman için tıkla
  • ilk filmi özetlemek gerekirse;

(bkz: o kadar kötü ki çok iyi)

malum ortamlara düşmüş, altyazısı da hazırlanmış, e o zaman buna da bir şans verilebilir illa ki... ama yine briket falan olmasın aman ha!
  • o kadar kötü ki "bizim osmanlı ve reise övgü filmleri çeken akp'li yapım şirketleri de işin içinde mi" diye filmin sonunda creditleri izledim sonuna kadar. endonezya yapımıymış. ama bence gene de akpli yapımcılar bu işin içinde, naylon şirket falan kurmuşlardır. ilk filmi beğenmiş hatta çok beğenmiş biri olarak, nasıl böyle sıçtıklarını merak ettim. ilk filmin en azından görsellerine kimsenin söyleyecek sözü yoktu.bunda efektler de rezalet.

alien: covenant'dan sonra bu yılki ikinci hüsranım oldu.
    imdb notum: 1
  • --- spoiler ---

yaylı zıp zıplı uzaylı filmi.

zaten 1 tane uzaylı var, öbürleri beynini aldırmış...
    --- spoiler ---

(bkz: bojana novakovic)
  • fikir güzel de çok gereksiz dallandırmalar yapmışlar. ilkinde* aşk, aldatmalar, kadın tripleri filan varken bunda da gereksiz iç savaş detayını koymuşlar.

hangi fikir güzel peki?

--- spoiler ---
    uzaylılar bizi dünyaya bir bitki gibi ekmişler, dna'mız onlarınkiyle uyuşuyor, her bin senede beyin hasadı için uğrayıp beynimizi bedenlerine monte etmek suretiyle yeni uzaylıcıklar yaratıyorlar.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

döner tekme atan uzaylıların olduğu film. film o kadar saçma ki über teknolojiye sahip 3 metrelik uzaylılar insanlarla yumruk yumruğa kavga edip dayak yiyorlar hatta film bir ara o kadar saçmalıyor ki 1.65 lik elemanın biri 1vs5 atıyor uzaylılarla ühğğ amına goyim. efektler desen yerlerde sürünüyor. neyse izlemeyin
    --- spoiler ---
  • yığınla eksiği ve sorunu olmasına rağmen skyline'ı çok sevmiştim, bu filmi de sevdim. sağdan soldan toplama fikirlerle kendi çapında küçük bir evren kurmuş ve bu filmle beraber geliştirilmiş oldu.

3. filmi de hevesle bekliyorum.
  • daha kötüsü yapılana kadar en kötüsü bu. öyle böyle değil berbat bir film. arkadaş elinde o kadar imkan varken bunu çekebilmek gerçekten inanılmaz başarı.