şükela:  tümü | bugün
  • stranger things yaratıcılarının ve oyuncularının jim rash sunumuyla bir araya geldiği, ortalama 20 dakikalık 7 bölüm halinde yayınlanan stranger things uzantısı.

ben böyle şeyleri hem mesleki deformasyon sebebiyle hem de diziye daha çok bağlanmamı sağladığı için çok seviyorum. keşke biten her sezonun ardından böyle işler yapılsa, kamera arkasına ve oyuncuların karakterleri hakkındaki fikirlerine dair daha çok fikrimiz olsa.

yönetmenlerinin neyi nasıl amaçladıklarını, aslında o sahne şöyle tasarlanmıştı ama böyle oldu diye açıklamalar yaptığı, oyuncuların karakterleri hakkında neler düşündüklerini bu kadar kapsamlı olarak yönetmenlerinin bile o anda öğrendikleri şahane eğlenceli bir program dizisi olmuş.

çocuk oyuncuların özellikle, karakterlerine sahip çıkmaları, derinliklerine inip neyin neden olduğunu kendi dünyalarına göre çözümlediklerini görmek filan çok güzeldi.
    harika çocuklar seçmişler, bu program sayesinde karakterlerin yanısıra oyuncuları da çok seviyorsunuz.

(bkz: netflix)
  • başta oyuncular olmak üzere stranger things'in yaratım sürecinde yer alanlarla yapılmış 7 bölümlük söyleşi dizisi.

diziyi sevenlerin mutlaka izlemesini öneririm. özellikle çocuk oyuncuların dizideki karakterleriyle ilgili analizlerini dinlemek oldukça keyifli. her biri karakterini o kadar iyi özümsemiş ki neden bu kadar iyi oyuncu olduklarını idrak ediyorsunuz.