• adında entep yazması yüzünden gaziantepliler tarafından yakılması muhtemel kebapçı.
  • ankarada yediğim en lezzetli lahmacunu yapan yerdir. mükemmel ve guleryuzlu hizmeti ve aşırı lezzetli ikramlariyla / yemekleriyle kendimi ormanın ortasında çikolatadan ev bulmuş hansel &gratel gibi hissettim. ki yemeğin sonunda beni de fırına atıp yeselerdi, neden geldim diye düşünmezdim.
  • cumartesi akşamı canımızın lahmacun çekmesi ve internette ankara'da en iyi lahmacun yenecek yerleri aramamızla tanıştığımız restoran. keşke tanışmaz olaydık, şimdi sıralayacağım şeyleri gördükten sonra internetteki mekan yorumlarının ne kadar subjektif ve çarpıtmaya açık olduğunu bir kez daha gördük. bir kere mekan gereksiz pahalı. biz iki lahmacun, az yuvalama söyledik. ortaya gelen ikramlar, bir turp, bir maydanoz. sonra yan masaya baktık, onların ikramları pilav, yogurtlu salata, ezme, patlıcan közleme. işletmecisi olan kendini pek şeker zanneden hanım, gelen siparişe göre ortaya verilecek mezeye karar veriyor. lahmacunun da hiçbir numarası yok, herhangi bir aspavada daha iyisini yersiniz. işletmecisi hanım demişken, gerçekten mekan sahibi kişinin cadalozluğu her halinden belli, sipariş için garsona sesleniyorsunuz, garson bu hanımı işaret ediyor. siparişi hanımefendi alıyormuş sadece. zaten çalışanların yüzünden mutsuzluk akıyor. bir çay içer misiniz bile demeyen hanımefendi, eline tatlı tabağını alıp ''tatlı?'' diye yapmacık bir sevimlilikle masamıza geldi. şöbiyet porsiyonu 15 tl yalnız! tatlıların da kapı ağzındaki masanın üstünde, tepsi ile ağzının açık durması da ne kadar sağlıklı !

kısa özet: gitmeyin, gidecekleri uyarın. gerçek bir dost tavsiyesi.
  • allahını seven o itici kadını çıkarsın şu dükkandan. dükkan sahibi umurumda değil çalışan adamlar eziyet çekiyor.

müşteri olarak doğduğum güne lanet ettim cumartesi günü.

ali nazik istedim geç çıkar vermeyeyim dedi,
    patlıcan kebabı istedim olay patlıcanım kötüye döndü,
    iyi dedim kuzu şiş ver, kuzu şişim iyi değil dedi,
    dedim neyi verebiliyorsan söyle de tüm menüyü saydırtma bari,
    saydı 2-3 sonra küşleme ye dedi.

2 lahmacun, 1 içli köfte, 1 kola söyledim kaderime razı oldum. kolayı getirdi açtı bir güzel, sormadan bardağa boşalttı, bir eli kola bir eli bardak birde hapşırdı içine. içemedim tabi.

arkadaş dedi ki bak çorba ve yemeğim var bakır kapta pişmesin, bakıra değmesin alerjim var. gevşek gevşek gülerek küt diye getirdi kızın önüne bakır tabağı koydu masaya. sonra da demediniz öyle birşey dedi.

yemeği doğru düzgün yiyemeden, 4 kişi yiyemediğimiz yemeğe 180-190 lira hesap ödedik çıktık, pazar sabahı hastanedeydim. 2 serum yedim, mide koruyucu, bağırsak düzenleyici vs. yetmedi akşamına tekrar başka hastanenin aciline gittim. gün boyu ne yediysem çıkardım tabi.

lezzet desen yerlerde, fiyatlar uçuk, menü zayıf.

o kadın var birde o kadın var ya o kadın işte safi hayat düşmanı o kadın, iticilikte benchmark, şeytanın ete kemiğe bürünmüşü. 15 dakikadan fazla muhatap olan kendini kesebilir.

gitmeyin gözünüzü seveyim.
  • antep dahil herhangi bir restaurantta bu kadar iyi lahmacun yiyebileceğiniz mekan sınırlıdır, sahibi ve işletmecisi zannedilenin aksine murat beydir ve aynı zamanda eczacıdır. alışverişi maydanoz dahil kendisi yapmaktadır ve sürekli dükkandadır. görüşmek isterseniz garsona söylemeniz yeterli fazlasıyla ilgilenir sizinle. ben her gittiğimde memnun ayrıldım
  • adından antepli olmadığını anlayabiliyoruz. antepliler entep demez.
  • antep’in tarihi hakkında bir nebze kaynak okumuş olanların bileceği üzere “ayıntap” (etimolojisi hitit, farsça,arapça dillerine dayanır)isminin konuşma dilinde aldığı “antap, entep, antep” şekillerinden biri ile adlandırılmış mekandır. açıldığı hafta tesadüfen keşfettiğim ve o günden beri bırakmadığım mekandır.

zamanında günübirlik gastronomi gezileri için gittiğim antep’te ve sayısız başka yerlerde dahi daha iyi antep lahmacunu yemedim. beyranı , yuvalaması, katmeri de çok çok başarılıdır. mevsimsel antep kebapları olan yenidünya, soğan, sarımsak kebaplarını zamanında ancak burada tadabilirsiniz. gidiniz, yiyiniz, pişman olmazsınız. sahibi murat bey ile özellikle tanışmanızı ve antep mutfağı üzerine keyifli sohbetlerinin tadını çıkartmanızı tavsiye ederim.
hesabın var mı? giriş yap