şükela:  tümü | bugün
  • istanbul kartal da bulunan anadolu yakasının en büyük canlı performans mekanıdır.
  • 27 mart'taki yaşar konserindeydik bu mekanda.

yaklaşık 200tl ödeyerek 2 adet vip bilet almıştım. mekana geldiğimizde kapı girişinde yaklaşık 100 metrelik bir kuyrukla karşılaştık. arkadaşımı kuyrukta bırakarak içeriye bu neyin kuyruğu lan diye sormaya gittim. 2 kişi sırayla gelenlere konser bilekliği takıyordu. vip biletler de sıraya mı giriyor diye sordum, evet dediler. sıraya girdik. yaklaşık 30 dk sırada bekledikten sonra sıra bize geldi, bilekliğimiz yanlış takıldı, sonra düzeltildi ve içeri girdik.

içerisi oldukça doluydu. bileti alırken vip biletle sahne önünde olacağımız ve yerimizin hazır olacağı söylenmişti biletix tarafından. içeriye girince kimsenin umurunda olmadığımızı gördük. garsonlara soru sormaya çalışıyordum ama yüzümüze bakan yoktu.

sonunda bir tanesini tutup çekiştirerek kardeş sahne önünde oturacağımız söylendi nereye oturacağız yolu gösterir misin diye sordum. adam hiçbirşey demeden kayboldu. yok oldu adam. sonra sizin yapacağınız işi sikeyim diyerek en öne ilerlemeye çalıştık.

önde tüm masalar dolmuş bir adet masa boş durmakta ve üzerinde bir peçete de rezerve yazmaktaydı. şaka gibi. neyse, gene olay çıkarmadan beklemeye devam ettik, halen bir garson gelsin de bize yerimizi göstersin diye yaklaşık bir 10 dk daha ayakta bekledik, sonra hiçkimse gelmeyince peçeteyi masadan aldık ve o masaya oturduk.

sandalyeler sanırım hayatımda gördüğüm en rahatsız sandalyelerdi. içerdeki güruh gereksiz sarhoş olmuş enteresan insanlardan oluşan bir topluluktu. bize masamızı göstermesini rica ettiğim garson halen ortada yoktu. sonra konserin başlamasına kısa bir süre yanımızdan bir yerden geçerken adamı gene çekiştirmek zorunda kaldım. zar zor siparişi verdim. siparişler sanırım bir saat sonra geldi. sipariş de şu: bir adet burn, bir adet de bira. bira yerine kola getirmişti adam. sonra parasını alabilir miyim dedi kendinden emin bir sesle. verdim. konser arası verildi tuvalete giderken garson bu sefer beni yakaladı ve siz parayı vermiş miydiniz diye sordu; evet dedim. çıktım sigaramı içtim, içeriye girerken gene yakaladı ve gene siz parasını vermiş miydiniz diye sordu. kamera şakası mı lan bu dedim yüzüne. sonra gittik yerimize oturduk. konseri izlemeye devam ettik.

sonra hemen yanımızdaki takribi 1 metrekarelik alana bir masayı yukardan taşıyarak koydular. 4 kişilik bir aile geldi ve kendileri bizim masayı ittire ittire sıkışarak oturtuldu. napsınlar biletleri var ve aynı bizim gibi vip bilet almışlar ve geldiklerinde masa bulamamışlar. onlar da haklı. sonra masayı getiren adam valla fazla bilet satmadım dedi bize.

dikkat ederseniz hiç yorum yapmadım mekanla ilgili. yaşar'la ilgili de yapamadım. başımdan geçen bir olayı anlattım sadece. oldukça kötü bir deneyimdi bizim için. sanırım bir daha gitmeyiz.
  • yaşar kurt ve kurtalan ekspres dinlemek için gidip adını bile bilmediğimiz bir grup dinlemek zorunda kaldığımız mekandır. oradaki elemanlar konserin 22:30'da başlayacağını söylediler saat 9 buçuk civarı. hadi dedik tamam geç çıkma durumu olabilir. her zaman olan şey; ama saat 11 oldu olacak hala ortada konser falan yok. çalışanlara soruyoruz, ne zaman inecek bunlar, kaç saat oldu falan. geçiştirmeli cevaplar alıyoruz. sahnedekilerin hiç inecek gibi halleri yok. kitle desen zaten popçu kitle yüksek sadakat şarkılarıyla coşuyorlar falan. en sonunda darlanıp mekanı terkettik.

böyle bir yerdir efendim. saat 21'de konser var diye bilet satar; ama konser 23'te falandır en erken. bunu da bildirmez ki insanlar geç gelmesin, birkaç saat önce gelsinler beklerken alkol alsınlar da gecenin karını artıralım diye düşünüyorlar olsa gerek.

tekrar gitmem sanırım.

not: sürekli büyük performansların düzenlendiği bir yerle ilgili de iki adet entry olması da çok garipmiş yalnız.
  • ogün sanlısoy dinlemeye gittiğimiz ancak amatör bi grubun gülben ergen, cengiz kurtoğlu gibilerin şarkılarına maruz bırakıldığımız mekandır. o davulcuya bi mesajım olacak, eğer burayı okuyorsa:
    kardeşim sendeki özgüvenden ben de istiyorum. ben o bateriyi senin kadar çalsam evde arkadaşlarıma bile çalmaya utanırım ama den gelip bissürü kişiye çalıyorsun. helal.

bi sn: lan manyak mısınız, ogün'ün davulcusuna demedim. hatta hastasıyım herifin.. sertancığım yanlış anlama, valla sizden önce çıkan grubun davulcusuna dediydim.

.
  • kitlesi sorunlu konser mekanı. konserde tüm şarkılar boyunca vıdı vıdı konuşan bir kitlesi var. az bilinen şarkılarda vs. de değil konserde istisnasız her şarkıda. 5+'lı bir grup halinde gelip burada muhabbet etmek nasıl bir mantıktır çözemedim. o gürültüde ettiğin muhabbetten ne zevk alırsın yahu!
  • leş bir yer hizmet konusunda. kaliteden ödün veriyorlar. meyvesuyu istiyorsun besler adında bir şey geliyor. cin istiyorsun pinkbilmemkaç adında bir şey geliyor. sprite soruyorsun o yok tonik var diyor. sprite olmasın uludağ olsun gazoz olsun diyorsun yok diyor.
  • 6 subat aksami halil sezai konseri icin bilet aldik. 4 kisi 21 de kapida beklemeye basladik. 22 de girdik. icerisi hinca hınç dolu ve müşteri profili berbat.
    yanimizda ergenler oldugu gibi sadece kizla yiyismeye gelmis tipler de var.
    halil 23 te cikti sahneye. millet cikana kadar isliklar yuhalamalar falan. neyse 3. sarkidan sora dayanamadik ciktik.
    bi daha işim olmaz.
    ben almayayim alana da mani olmayayim
  • sahnedeki performanstan çok içerideki kalabalığın uğultusunu dinlememiz için her şeyi düşünmüş konser mekanı.
  • mirkelam 13 şubat tarihli konseri için davetiye verdiği mekan. kaçmaz, yamulun gençler.

https://twitter.com/…elam/status/697850694263533568
  • 27.02.2016 tarihinde (bkz: levent yüksel) konserini izlemeye çalıştığımız ilginç ötesi mekan.konser belirtilen saatinden en az birbuçuk saat sonra başlıyor.olağan üstü kalabalık kapı girişinden kendini belli ediyor.içeri girişiniz en az yarım saat.kapasitesinden yaklaşık on kat fazla bilet satılan insanları içeri tıka basa soktuktan sonra uzun süre içeriden havalandırmasız tutan.zorla bira satmak için dibinizden ayrılmayan garsonlar ile dolu kartal daki garip konser alanı.

almıyım alana da mani olmıyım.