şükela:  tümü | bugün
  • ankara ayazının beytepe kampüsünde yaşanan, katlanmış halidir. kurtların kuşların acıkmaması için dua eder yurtlarda, öğrenci evlerinde kalan öğrenci tayfası. edebiyat fakültesinden ziraat bankasına gitmeye üşenir insan. yemekhane o kadar uzak ve zorlu bir yol demektir ki kıytırık kantinde karın doyurulur. nisana kadar erimeyen karlarıyla, kartpostallık kar manzaralarıyla hatırlanır beytepe. uktecinin notunu yazmazsam hatırı kalır diye: "bokum dondu .mına koyım."
  • ankara soğuğuna alışkın birisine bile şok etkisi yaratabilen soğuk. (bkz: ben)
  • ankara soğuğundan yaklaşık 7-8 derece daha soğuktur.
  • sümük donduran diye anılan alaska'dan gelen soğuk hava dalgasının yarattığı etki sebebiyle insanın sümüğünü bokunu donduran bir soğuktur efenim bu.
  • 2005'de kasım ortasında yağan karı nisana kadar muhafaza etmekle kalmayıp, nisan ayının ilk haftası yeniden yağan karla insanı sinirden ağlatmayı başarmış soğuk. 2007-2008 döneminde aynı performansı sergilemesi şaşırtıcı olmayacaktır.
  • akşamları yurttan, öğrenci evinden çıkıp da şok'a, kantin'e ekmek almaya bile göndermeyen soğuktur.
  • mediko'nun önünden g, f ve asistan bloklarına doğru inen yolda 4. ve 6. sokak lambaları arasında mutlak sıfırı hissedebileceğiniz soğuk.*
  • ben mutlak sifiri falan bilmem de (ki kendisi -273 santigrattir), anladigim kadariyla burasi ankara'nin en soguk yerlerinden biri. yani en azindan taze bunyeleri epey usutuyor....

erinmedim, gidip arastirdim efendim. 22 şubat 1985'te burada hava sicakligi -21.5 derece olarak olculmus. sonrasinda pek bi soguk yok. ta ki 27 aralik 2002 tarihine kadar. bu tarihte de hava sicakligi -14 dereceye dusmus.

valla erzurum'da -42'yi gormus biri olarak bana pek soguk gelmedi. amina koyim, hepinizi toplayip oradan erzurum ataturk universitesi'nde bi yurda yerlestirecem, bakin beytepe sogugu'nu agziniza aliyor musunuz.

gicigim evet.
  • hacettepe universitesi rock senlikleri / hurock festivalinin izleyici sayısını, gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olmaya baslayan ve konser alanını sibirya'nın donmus cayırlarına ceviren ayazı ile sonrasında cıkacak leziz gruplara ragmen bir hayli dusuren; soguga ragmen muzigi secmis dinleyicilere ise surekli cay, corba, polar battaniye, sıcak yatak hayalleri kurduran, bu satırlarda hayat bulan hatırası dahi ic urperten bir ankara ayazı turu.
  • sabah 9 daki finale gitmeme olasılığını en yüksek yapan soğuktur.