şükela:  tümü | bugün
 • ankara ayazının beytepe kampüsünde yaşanan, katlanmış halidir. kurtların kuşların acıkmaması için dua eder yurtlarda, öğrenci evlerinde kalan öğrenci tayfası. edebiyat fakültesinden ziraat bankasına gitmeye üşenir insan. yemekhane o kadar uzak ve zorlu bir yol demektir ki kıytırık kantinde karın doyurulur. nisana kadar erimeyen karlarıyla, kartpostallık kar manzaralarıyla hatırlanır beytepe. uktecinin notunu yazmazsam hatırı kalır diye: "bokum dondu .mına koyım."
 • ankara soğuğuna alışkın birisine bile şok etkisi yaratabilen soğuk. (bkz: ben)
 • ankara soğuğundan yaklaşık 7-8 derece daha soğuktur.
 • sümük donduran diye anılan alaska'dan gelen soğuk hava dalgasının yarattığı etki sebebiyle insanın sümüğünü bokunu donduran bir soğuktur efenim bu.
 • 2005'de kasım ortasında yağan karı nisana kadar muhafaza etmekle kalmayıp, nisan ayının ilk haftası yeniden yağan karla insanı sinirden ağlatmayı başarmış soğuk. 2007-2008 döneminde aynı performansı sergilemesi şaşırtıcı olmayacaktır.
 • akşamları yurttan, öğrenci evinden çıkıp da şok'a, kantin'e ekmek almaya bile göndermeyen soğuktur.
 • mediko'nun önünden g, f ve asistan bloklarına doğru inen yolda 4. ve 6. sokak lambaları arasında mutlak sıfırı hissedebileceğiniz soğuk.*
 • ben mutlak sifiri falan bilmem de (ki kendisi -273 santigrattir), anladigim kadariyla burasi ankara'nin en soguk yerlerinden biri. yani en azindan taze bunyeleri epey usutuyor....

  erinmedim, gidip arastirdim efendim. 22 şubat 1985'te burada hava sicakligi -21.5 derece olarak olculmus. sonrasinda pek bi soguk yok. ta ki 27 aralik 2002 tarihine kadar. bu tarihte de hava sicakligi -14 dereceye dusmus.

  valla erzurum'da -42'yi gormus biri olarak bana pek soguk gelmedi. amina koyim, hepinizi toplayip oradan erzurum ataturk universitesi'nde bi yurda yerlestirecem, bakin beytepe sogugu'nu agziniza aliyor musunuz.

  gicigim evet.
 • korunmanizin imkansiz oldugu, beytepe yoresine ozgu soguk turu. korkunctur, sayesinde camdan baktiginizda bilimum beytepe faunasini gorebilmenizi de saglar. g, f bloklar daha yuksekte oldugu icin en soguk noktalar olmakla beraber ogrencilerinin ufo vb. gibi ek isiticilar aldigi bilinmektedir.

  ayni zamanda sozlukteki beytepelilere de selam eder eger yollari duserse sicak kahve ikram edecegimi bildirir selam ederim.
 • hacettepe universitesi rock senlikleri / hurock festivalinin izleyici sayısını, gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olmaya baslayan ve konser alanını sibirya'nın donmus cayırlarına ceviren ayazı ile sonrasında cıkacak leziz gruplara ragmen bir hayli dusuren; soguga ragmen muzigi secmis dinleyicilere ise surekli cay, corba, polar battaniye, sıcak yatak hayalleri kurduran, bu satırlarda hayat bulan hatırası dahi ic urperten bir ankara ayazı turu.