şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 95 doğumlu, doğuştan iki kolu olmayan, kalça çıkığından dolayı da sol bacağı diğerine göre 12 santimetre kısa yüzücü.

  türkiye'nin hiçbir yüzme yarışmasında başarılı olamadığını ve türkiye'nin bir engelli için yaşamı ekstra zorlaştıran koşullarını dikkate alırsak avrupa bedensel engelliler yüzme şampiyonası'nda 50 metre kelebekte altın madalya kazanarak, türkiye'ye tarihinde yüzmede ilk kez bir avrupa şampiyonluğu getirmesini takdir etmemek mümkün değil.
  işin kötüsü ben bunu daha yeni öğrendim. sponsor reklamlarında çıkmasa muhtemelen yine çoğumuz bilmeyecektik de.
  şişirilmiş gündemler yüzünden böyle insanlara fırsat mı kalmıyor, sponsorlar* olmasa gündeme gelmeleri zaten hiç mi mümkün değil bilemiyorum. ama her geçen gün çığ gibi büyüyen şu anda bilinen ortalama sayı olarak 8.5 milyon engelli insanı görmezden gelmek bence milletçe çok büyük bir ayıbımız.

  beytullah eroğlu

  londra paralimpik oyunlarında hepsine başarılar

  sporcu kafilesi
 • iki kolu olmayan yüzücü.
  avrupa'da yapılan yarışmalarda altın madalya kazandırmış türkiye'ye.

  http://www.federasyonlar.com/…ay.asp?contentid=4024
 • helal olsun dedirten kardesim. helal olsun.. yuzmede paralimpik olimpiyat 7 incisi oldugu icin degil, cabasi, ozguveni ve ornek oldugu icin..
 • tanem sivar'ın iyi ki varsın programıyla tanıma şansı elde ettiğim, binlerce gereksiz kişiyi bize empoze eden televizyon kültürünün arada sırada doğru yaptığı bir iş olarak bize tanıtan sporcumuz. çok büyük bir saygıyı hak ediyor.
 • eyof 2011'de olimpiyat ateşini avni aker stadı'nda taşımaktadır.
 • 2012 londra paralimpik olimpiyatları'ında 50 metre kelebek finalinde 41.44'lük derecesiyle 7. olan yüzücümüz.
 • kendi durumuna tam uyan klasman olmadığından iki bacağı da sağlam olan yüzücüler ile yarışıyormuş. kendisi gibi olan sporculara ayrı bir klasman açılacakmış.

  s6'da da oldukça başarılıdır ama.
 • sözlükte gündem olması gereken kardeşimiz iki kolu olmamasına karşılık meksika’da yapılan paralimpik yüzme şampiyonasında dünya şampiyonu olarak ülkemize altın madalya kazandırmıştır

  başarıların daim olsun aslan.
 • dünya yüzme şampiyonası’nda 50 metre kelebekte altın ve sırtüstünde bronz madalya kazanan beytullah eroğlu: ödüllerimi vermiyorlar. benim borcum varmış devlete! 2011’de avrupa şampiyonu olduğumda verdikleri ödülleri geri istiyorlar. 2014 ve 2015’in ödüllerini alamadım. aslında herşey bakanlığın elinde. istenirse, özel ödül verilebiliyor. tam ödül alırsam, devlete borcumu da ödeyeceğim! yoksa ev almıştım maraş’ta, evimi satıp, vereceğim. (habertürk)
 • iki kolu omuzdan ampüte olmasına rağmen tarih yazıyor bu genç, aldığı madalyaların ardından insanlara ayakta istiklal marşı dinlettiğini, türk bayrağını, bayrakların en üstünde dalgalandırdığını gururla anlatıyor. engellilere fırsat tanınsın, dört duvara kapanmasın, yüzme sporuna gönül versinler, suyu sevmiyorlarsa engelli federasyonunda 18 branş daha olduğunu ekliyor.

  bu genç avrupa veya amerika'da yasasaydı hayatı filmlere konu olup, sosyal sorumluluk projelerinde vitrin olurdu, kendisine verilmeyen paralar yukarıdaki entrylerde mevcut.

  başarısız futbolcu ve kendini ilah sanan futbol adamları yanında bu gibi çocuklar eriyip gidiyor.