şükela:  tümü | bugün
  • gray's sports almanac tarafından dünyanın en gereksiz sporları arasında 1. seçilen beyzbolun kurallarını, verdiği zevki anlamamak.

sırf biz türkler'e özgü değil bu durum, abd'liler dışında kiminle konuşsam, kime sorsam bu sporu anlamıyor, muhtemelen de bu yüzden tad alamıyor.

50 yıldır filmlerde pompalanan bu sopalı spor, bu kadar kültür emperyalizminden sonra tutsa tutardı amk. ısrar etmeyin tamam.
  • (bkz: kriket)
  • sadece bol paralı insanların yaptığına inanılan spordur.
  • beyzbolun en sevimli yanı seyircilerin sosyalleşmesine izin vermesi; geçen yıldan bu yana kuralları detaylı incelemeden fox tv'den takip edebildiğim kadarı ile oyun hem gereksiz uzun sürüyor hem de nadir anlar dışında temposu çok düşük; böyle olunca seyirciler kendi aralarında sürekli bir muhabbet halinde, tezahürat falan da hak getire; dolayısıyla seyircileri kendi aralarında sohbet, muhabbet takılıyor; ne zaman ki vurucu iyi bir vuruş yapıyor ya da home run oluyor, o zaman seyirci kendi arasında konuşmayı bırakıp ayağa kalkıp bir otuz saniye için bağırıp çağırıyor, sonra yerine oturuyor.

diyeceğim o ki fazla ciddi olmayan bir sohbet düzenleyecek olsam dışarıda arkadaşlarla, gelin lan red socks'ın maçına gidelim, hem yer içer, hem de muhabbet ederiz açık havada derim. yalnız bazı stadyumların üstü hepten kapalı, o kötü tabi.
  • sopasının ülkemizde arabada adam dövmek için bulundurduğumuzdan bizim anlayamamamız normal ama dünyanın geri kalanına ne oluyor onu anlamadım.
  • anlayanlarin ekmeğini bolca yediği durum.
    amerikan filmlerinin baş tacı olan spor.
  • amerikalılar da genelleşen bir durumdur. apple cihazları gibi kapalı kutudur ve spordur. oturur izlersin ama ne olup bittiğini anlamazsın. geçen yine amerikada nam salmış bir oyun olan rugby maçı izleyeyim dedim. hakem durduk yere 3-5 dakikada bir maçı durduruyor, sahada acayip acayip çizgiler var, buz hokeycileri giyinmiş tipler yamuk bi topla hentbol vari bir paslaşma ve top sürme yapıyor. biz montla dışarı çıkarken adamlar tribünde çıplak maçı izliyorlar ve pür dikkatler. takribi 15 dakika sonunda kafamda deli sorularla kapattım ve flash tv açtım. yaşasın halay !
  • ragbi değil amerikan futboludur o. delikanlı ragbici koruyucu ekipman kullanmaz, mahalle kavgasına çıkar gibi çıkar sahaya* beyzbola gelince ne işe yarar, insanlar niye izler anlayamadım bir türlü. bana göre sıkıcı ötesi bir spor. beyzbol maçı izleyeceğime gider halısaha maçı izlerim daha keyif verir bana.