şükela:  tümü | bugün
  • goodrich aerospace adlı şirketin yan kuruluşu. karada giden araçlar için lastik üretiyorlar.
    bir de güzel web sitesi yapmışlar dinamik olsun hesabı
    http://www.bfgoodrichtires.com/bfgapp/index.jsp
  • hot rod araclarinda sik gordugumuz bir lastik markasidir.
  • yağmur lastikleri yaz sıcağında erir, telleri bile çıkar ortaya.

düzeltme* : bu entryi oylandıktan sonra farkettim, daha önce yazdığımdan bile haberim yoktu. unutmuşum.

yağmur lastikleri zaten yaz sıcağında kullanılmayan lastiklerdir; hele ki antalya sıcağında... zira yağmur lastikleri daha yumuşak olur, su yolları olur üzerinde. yaz sıcağında lastik genleşeceği için çok yumuşak ve su kanallı (kısaca yağmur) lastikler tercih edilmez.
    bir zamanlar bu lastiklerden aldığımda bilgisizmişim. kullandım evet, uzun süre* kullandım ve bir şey olmadı lastiklere. (deli gibi patinaj atıp artistlik hareket yapmadan da gözle görülür bir fark olmaz zaten) kulaktan dolma bilgiyle insanların fikirlerini değiştirmek istemem.
    lakin şöyle de bir tecrübem vardır ki bfgoodrich yağmur lastiği almadan önce kabak lastiklerim vardı. yağmurda falan frene bastım mı araba kayaaar, kayaaar, kayardı... lastik değişiminden sonra da pek fazla fark hissettiğimi söyleyemem.
    (tabii bu bfgoodrich in süper olduğunu da göstermez. sadece önceki olumsuz görüşümü nötrlemek için geldi bu düzeltme)
  • 2006 sezonundan itibaren wrc'de michelin lastiklerinin yerine varlık gösterecek lastik markasıdır.
  • asagida verecegim linkte gorulebilecek yeni modelindeki dizayni ile hastasi olmami saglamis lastik markasi. yalarim

http://www.tirerack.com/…iremodel=g-force t/a kdw 2
  • slogani yoldan cikmaya hazir misiniz? olan lastik markasi. hmmm, guven verici.*
  • kar lastikleri fiyat / performans kıyasında çok iyi olan, sanayide kutriş adıyla anılan lastik üreticisi.
  • pazara ilk girdiginde hem cok iyi mamul uretip hem de yogun tanitim yapmasina ragmen tuketici, algida yanilsamasi yuzundan yapilan pazarlamayi pazar lideri (goodyear) icin yorumlamistir. yaptigi reklamlar markaya yeterince dikkat cekmedigi icin tuketici tarafindan bfgoodrich reklami diye degil, lastik reklami olarak algilanmis, kendisinden cok goodyear'in satisini tetiklemistir. pazara yeni giren bir markanin tepeye oynamamasi gerektiginin hem kaniti hem de maduru olmustur. ayrica bundan ders cikaran japonlar bridgestone lastiklerini pazar liderligine oynamadan piyasaya sokmus, basamaklari yavas yavas cikmislardir.
  • boy friend + good + rich = yoldan cikmaya hazir misiniz

imali bir isim ve slogan calismasi ornegi...
  • doğru lastik seçimi konusunda bilinç altıma hitap etmeye çalışan markadır

- hanım yarın arabayı servise götür

- neden bey ?

- bilmiyorum lastiklerini değiştirsek iyi olacak, zaten orjinalde aldığımız lastiklerle geziyoruz 4 yıldır

- oldu ne marka taktırayım ?

- bfgoodrich

- çok yaşa bey

- sen de gör