şükela:  tümü | bugün
  • yalnızca kadınların gidebildiği spor salonu. çekmeköy'deki şubesine özel olarak 1 yıllık üyeliğin aylığı en son 70 lira civarına gelmekteydi. fakat içerisinde koşu bandı yoktur.

yaz için gelen bir kampanya mesajının üzerine kendilerine mesaj attığımda ertesi gün mesai saatleri içerisinde döneceklerini söyleyip dönmediler, yeniden yazdım. tek yapacağı şey, birkaç satır fiyatlandırma bilgisi olmasına rağmen inatla spor salonuna yüzyüze görüşmeye çağırdı. insanları ikna etme politikasına öyle alışmışlar ki, aynı metotla herkesi zahmet ettiriyorlar.

yaklaşık 1 sene önce yeniden gittiğimde gördüğüm manzara şu anlamda da hiç teşvik edici değildi: her kimdeyse yöneticilik, 2 tane genç kız çalışıyordu. biri hoca niyetine ordaydı, diğeri de sekreterlik/üyelik pozisyonunda. taş çatlasa 20 yaşındalar ve içeride onlardan daha üst 1 kişi daha yok.

genç-orta yaşlı hanımlar direktiflerle çalışıyorlardı fakat hoca, hoca gibi değildi. ben 2 kız arasındaki ders arası laklak konuşmalarını, dedikodu ortamlarını gördüm, hocanın kendi söylediği hareketi bile yapmayı tenezzül etmediğini gördüm.

30 dakikalık bir antrenman bu ve kadınların tabiri caizse pestili çıkarken, sana bu direktifi veren hocanın da hiç yoktan o 30 dakika boyunca bu egzersizleri ciddiye alıp derse odaklanıp sana konsantre olmasını beklersin.

çocuk luna parkı gibiydi.

benim buraya yeniden mecbur kalmam ise, benim yeniden çekmeköy'e dönmüş olmama dayanıyor. bir süre buradayım bari bir işe yarasın dedik. fakat bir fiyat bilgisi için bile yeterlilik gösteremeyen bir yer için bir üçüncüsü asla olmayacak diyebilirim.

not: vakti zamanında gittiğimde bana bir fiyat verdiler ve ben 5 liranın pazarlığına giriştim, küsurat olmasın düzleyelim diye ve bana o anda yapmadıkları indirim için kısa bir süre sonrasında ya manuel ya otomatik bir mesaj almıştım, o an istediğim indirimi yapmak üye bulamayınca yeni akıllarına gelmişti...