şükela:  tümü | bugün
  • hani dağ vardır tam karşında. dalıp gitmişsindir dağa öyle boş boş. kim bilir kimin hatıraları dökülmüş üzerine. ah şu koca dağ kim bilir neler yaşadı. ya da boş duvara dalmış içini dinliyorsundur öyle. asağıda cocuklar vardır ya da. balkondan sen gizli gizli izleyip çocukluğuna dalmışsındır bir ikindi üzeri, oyunlarına karışıp gitmişsindir stresli bir günün ardından. sen de gülüyorsundur onlarla beraber oturduğun yerden. dayak yemişsindir ya da birisinden suçun yokken. eve varmış televizyonun karşısında uyuyakalmışsındır. tam o anda arkadaşın, annen, baban ya da kız kardeşin, erkek kardeşin çıkar gelir de böler çaresizliğini, abi der, oğlum, kardeşim ya da. ya da evde anneannen dedenle otururken elişi örgüsünden gözlüğünün üzerinden bakarak anneannen...

bu sihirli cümleyle gelir sana: gel oturalım seninle şöyle biraz. sen de he vallahi be ne güzel olur, gel oturalım. "bi de güzel çay demleriz" diye ekler ve için bir acayip huzurla dolar, unutursun boş verirsin bir anda her şeyi. böyle bir cümledir işte bu huzurla dolduran.

edit: kliseyse klise aminakoyim. sizin o yuzunuzdeki sikilesi begenmez kaknem ifadenizi sikeyim. oehhhh ne kadan klisesin yaaa baydiniz abiiii. siktir git okuma lan o zaman.

edit: şaka gibi lan. olum yuru git baska basliklara komik bkz'lar ver. vay anam vay neler donmus serhat yaa falan de kap favlarini.

(bkz: #72389932)

hayir zaten iki yuzlu bir amcik sifatli oldugumu onceden belirtmisim neyin pesindesin lan?
    tamam kardesim cok farklisin diger insanlar gibi degilsin anladik. hadi git. "cay ne yaaaaa üfffff." saka gibi lan cildiracam yemin ediyorum.
    aa dur lan swh'yi unutmayalim. swh swh ahahahahahahaha. tobe tobe.
  • (bkz: bitti demediniz mi lan)
    (bkz: çay edebiyatı)
    (bkz: lümpen proletarya)
    (bkz: oeh)

edit: haaah şöyle, içindeki gerçek seni serbest bırak arslanım ahahahahahahahahahahahaha. *
  • sihirli cümle. ama masrafıyım biraz. tereyağlı kızarmış ekmek, biber kızartması, köz patlıcan, yeşil zeytin ve tulum peyniri de isterim.
    t: suçu organize hale çevirmeye çalışmaktır.
  • (bkz: menemen)
  • devaminda su geyikler cevirilir:
    -haci cay var ya ilik ilik!
    -olum ben yaptim.
    -suyu ben koydum lan.
    -ben demledim.
    sonrasi sohbet muhabbet.
  • hayatın alçak gönüllü sade ve küçük zevklerindendir.
    ne yani? 'star buck'tan latte alırız' mı?deselerdi.
    edebiyat falan değildir.
    hoş edebiyat olsa ne olur? oluversin, ne var?
  • entry'leri okudukca sikko'nun hakli oldugunu dusunmeye basladim. zaten bu cesit denyolarin oldugunu biliyordum da pekisti.

"can sıkıntısının ne olduğunu tuvalette sıçarken deterjan ambalajı yazılarını ezberleyen adam bilir.

idamın adalet mi cinayet mi olduğunu münevver karabulut'un annesi bilir, televizyonda apo'yu, askerde kaybettiği oğlundan daha çok gören anne bilir.

çaresizliği, kıskançlığı, yolda babasıyla el ele yürüyen bir çocuk görünce yumruklarını sıkan başka bir çocuk bilir.

yalnızlığın ne olduğunu tuvalete girip sıçarken kapıyı kapatmayan bilir.

"aman siktir et bi daha nerden görcekler beni" hissini, otobüsün sıkışmış camını açmak için uğraşıp açamayan, dolmuşta "müsait bi yerde" derken sesi bi an tiz çıkan genç bilir.

örtbas etmenin ne olduğunu tuvalette işerken kazara pantolonuna bikaç damla çiş sıçratan, sonra üstüne su sıçramış sansınlar diye lavaboda bilerek üstünü ıslatan çocuk bilir.

gençliğin kıymetini bir zamanlar sahnede gitar kırıp civciv ezerken, yaşlanınca işi sempatikliğe vurup justin bieber'li kaşmir halı reklamında oynayan ozzy osbourne bilir.

rezilliği aynaya baktığında tüm gün burnunun üzerindeki sümükle dolaşmış olduğunu farkeden bilir.

değersizliği yazdığı hayvani uzunluktaki mesaja ":)" cevabını alan bilir.

hak yememeyi ve mahcubiyeti, eve çağırdığı arkadaşıyla oynarken annesi önlerine yemek koyduğunda "bana daha fazla koymamıştır inşallah" diye düşünüp çaktırmadan tabakları kontrol eden ev sahibi çocuk bilir.

bakıyorum etrafa, o kadar her şey hakkında bir fikri olan, o kadar her şeyin en doğrusunu bilen denyo var ki, vay amına koyayım diyorum, neler yaşadınız lan siz böyle? oturduğun yerden idealist idealist atıp tutmak kolaydır ekşici, siktir git önce kapıyı kapatmadan sıç, mutlu bi aile görünce yumruğunu sık, burnunda sümükle dolaş, gel ondan sonra ahkâm kes, ondan sonra olmamış de. hayata jüri üyesi olarak mı doğdunuz ne çeşit götverenlersiniz anlamadım ki ben sizi."
  • "dost" tanımında yer alabilecek bir cümle.

çayı demleriz ve biz de demleniriz anlamı çıkar hiç zorlamadan.

çay da yağmur gibi, kar gibi, soba gibi, eylül gibi, sonbahar gibi, sarı yaprak gibi, yün hırka gibi, martı gibi, simit gibi, kedi gibi bir şey. bitmez hiç muhabbeti.