şükela:  tümü | bugün
  • tarzinda kurduğumuz bir çok cümle; bir de cami hocası şu yaptığına bak, bir de dindar geçiniyor, vb... bu cümleler dindar olmayanların bütün olumsuzlukları yapabileceği algısını güçlendiriyor. dindar bir insana butun ahlaki değerleri üzerine almis bir kişilik olarak bakmak yanlış. çoğu popüler dindar çünkü
  • türban takmak ile komünist olmak arasında fark yoktur. türban takip haftada bir mario gibi yaraktan yaraga atlayan ile komünist olup apple watch takan, villada oturan, yatı olan kişi aynı sebeple eleştirilir. yani bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
  • bunu en çok da ben derim. türban takıyorsan bakınız ben müslümanım benim dikkat çekmek gibi bir amacım yok, öteki tarafa oynuyorum diyorsundur.
    kalkıp da dar bir şey giyip makyaj yaparsan bu senin savunduğun değerlere ters düşer ki sen o değerleri savunmak için mağdur ayağına yatıp benim gibilerin hayatını sikiyorsun.

kız almış eşek kadar güneş gözlüklerini takmış at kafasına, makyaj yapıp kot giymiş afedersiniz ayağının arkası gözüküyor, tahrik ediyor insanları. sonra da ben de bir kadınım, benim de güzel gözükmeye ihtiyacım var diyor. güzellik gibi bir kaygın varsa neden türban takıyorsun?