şükela:  tümü | bugün
  • bi gideni mi var bu askin
    bi küseni mi var da yoksa
    senin haberin yok
    ya da kederin yok
    hic olmadi olmasin da zaten

bi susani mi var bu askin
    bi biteni mi var da yoksa
    senin haberin yok
    ya da bu rolün cok
    anladin anladin da neyse

keske görebilseydim
    herkes daha mutluyken
    askin dogdugu yerde
    yeni bulusulmusken
    senden bana bir sey yok
    artik konusulmaz da
    beaaänleeääää beeaänleeääää

keske görebilseydim
    herkes daha mutluyken
    askin dogdugu yerde
    yeni bulusulmusken
    senden bana bir sey yok
    yalniz savasilmaz da
    seeaääänleeäääää seeaääänleeäääää

bi gideni mi var bu askin
    bi biteni mi var da yoksa
    senin haberin yok
    ya da kederin yok
    hic olmadi, olmasin da zaten

ke$ke gö..

hande yener'in hande'ye neler oluyor albümünün 4. sarkisi oldugundan süpheleniyorum. sarkinin yine bir hande yener klasigi olarak güzel bir düzenlemesi ve aksayan bir taraflari var. gayet sikilmadan defalarca dinlenebiliyor*. bi gideri var yani.*
  • hande'ye neler oluyor adlı bim albümündeki - yazar burada third debate olarak da bilinen hande yener vs. demet akalın "bakkal şarkıcısı" polemiğine gönderme yapıyor- en şahane şarkı. aferim kızım, çok iyiydi, bana geçti, puan veriyorum: 3. -yazar burada da kötü bir espri yaptı açıklamayı istemiyor ama ipucu verecek, yıldız tilbe, popstar alaturka yarışması-
  • hande yener'in sopa isimli albumunun en basarili sarkisi.
  • hande'ye neler oluyor albümündeki iyi hande yener şarkılarından biri. belki de en iyisi.

söz müzik herhalde ki sinan akçıl.

bir gideni mi var bu aşkın
    bir küseni mi var da yoksa
    senin haberin yok
    ya da kederin yok
    hiç olmadı, olmasın da zaten

bir susanı mı var bu aşkın
    bir biteni mi var da yoksa
    senin haberin yok
    ya da bu rolün çok
    anladın, anladın da neyse

keşke görebilseydin
    herkes daha mutluyken
    aşkın doğduğu yerde
    yeni buluşulmuşken
    senden bana bir şey yok
    artık konuşulmaz da benle / yalnız savaşılmaz da senle
  • hande yener'in bugüne dek söylediği en güzel şarkılardan biri. son albümün medar-ı iftiharı ve en iyisi. apayrı'daki sorma, nasıl delirdim'deki sen anla, hayrola'daki ok yay ne ise bu da öylesi buruk, öylesi özel bir şarkı olup çıkmıştır nazarımda.

ve şimdi de asıl dudak uçuklatan bilgi geliyor:
    söz - beste - düzenleme: sinan akçıl*
  • hande yener'in son albümündeki harika parça. dinledikçe dinliyor, dinleyemediğiniz anlarda adeta özlüyorsunuz, o derece. bağımlılık yaratıyor. uzun bir aradan sonra hande'nin yeni albümü ile* tekrar eski formuna kavuşmaya başladığının habercisi.
  • müzikle sözlerin yani beste ve güftenin birbirini desteklediği şarkı.
    ayrıca bu kadın her albüm çıkardığında ben aynı kişiden ayrılmış oluyorum ve her defasında sanki bana yazdığı bir şarkı oluyor.
    (bkz: pes)

bugün 1 saat boyunca bunu dinlemişim. 4 dk sürüyomuş ki 15 kere üst üste dinlediğim anlamına gelir.
  • nasil delirdim, hipnoz ve hayrola gibi icerisinde fena sayilmayacak sarkilar barindiran albumler sonrasi gelen dandik hande yener albumunun kayda deger tek sarkisi.
  • son 10 yıldır aklı karışmış olan hande yener'in ortaya çıkardığı enfes bir şarkı.

şu şarkı gibi şarkılar yapabiliyorsa, tüm o amaçsız vıcı vıcı elektronik albümleri ya da ilk "piyasa" albümünü niye yaptığını sormak isterim..