şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ağustos ayında bozcaada'da, çok ağır tempoda çekilen bir filmdir. günlük çekilen sayfa sayısı 1-2 tanedir. bu kadar özenli olduğu söylenen ve ağır tempoda çekilmiş filmi merakla bekliyoruz.
 • öncelikle 'bi küçük eylül meselesi' olarak değiştirirsek başlığı şukela olur.sonra fragmandaki engin-farah uyumunu çok sevdim.engin zaten benim nezdimde çok büyük oyuncu.fragmandaki denizin içinde o gözleri dolu dolu haline bayıldım.farah'a da allah şu sıralar yürü ya kulum diyor o da yürüyor.

  teknik açılar,ışık vs felan anlamadığımdan o konuları geçiyorum.benim için önemli olan senaryo ve o da kerem deren gibi bir üstada emanet.kerem deren'in adını duyduğumdan beri sıradan bir şey olmayacağından emin konuşuyorum umarım beni yanıltmaz.öyle fragmandaki ilk anda düşünülen kız hafızasını kaybetmiş sonra hatırlamaya çalışacak klişesi yapmadığına eminim.bakın buraya yazıyorum kesinlikle ters köşe,kimsenin ummadığı sahneler çekmiştir.bu daha ilk trailer zaten daha uzun fragmanlarla filmle ilgili şeyler daha da yerine oturur.

  14 şubat gibi güzel bi günde de giriyor vizyona.bize de gidip izlemek düşer.gişesi bol olsun.
 • medcezir dizisinin sonuna sıkıştırılan fragmanını: "yeaa ne saçma film hayatta izlemem. tiplere bak allanı seversen!" şeklinde izledim. fragmanın en sonunda "senarist: kerem deren" yazdı. "dur lan gitsem mi acaba?" dedim.

  ayrıca fragmanından da hiçbir şey anlamadım. fakat kesin senaryosu iyidir.
 • engin akyürek filmde bir çizeri canlandırıyormuş ve çizgilerini de erdil yaşaroğlu çizmiş. teaser'da görünen şarap şişesindeki çizim eğer o karakterin çizimi olacaksa, o çizim kırk kilometre öteden "beni erdil yaşaroğlu çizdi" diye bağırıyor. böyle bir işe girişecekseniz, çizgileri erdil yaşaroğlu gibi karakteristik olan ve onu takip eden herkesin anlayacağı birini çizer olarak filme almamalısınız, zira bu karakterin inandırıcılığını zedeler en nihayetinde. daha az tanınan bir kişi çizer olarak kullanılmalıydı filmde nihayetinde. sonuçta filmi izleyenler o çizgilere, "engin akyürek'in çizgileri" olarak bakamayacaklar hiçbir zaman.

  not: filmle ilgilenmiyorum, izlemek gibi bir düşüncem de yok. erdil yaşaroğlu twitter'dan teaser'ını paylaşınca izledim.
 • fragmanından ziyade senaristinin kerem deren olması sebebi ile dikkatimi çeken film.
  finalinin %100 mutsuz bir sonla bağlanmış olduğuna emin de olsam vizyona girdiğinde izlemem için yeterli bir sebep kendisi.
 • (bkz: bi küçük eylül meselesi)

  çekimlerinin 2 haftası istanbul’da, 6 haftası da bozcaada’da gerçekleştiren film.
 • 2. fragmanı izledikten sonra umarım doğru çıkmaz dediğim tahminlerim var. nolur benim sazanlığım olsun ve sonuna kadar zevkle izleyelim.

  --- spoiler ---

  lütfen bu film boyunca izleyeceklerimiz eylül'ün komada gördüğü rüya olmasın. bunu son sahnede "artık her şeyi hatırlıyor musun eylül? " lafından sonra düşündüm tabi. ayrıca eylül'ün "son bir aydır telefonumda hiç mesaj yok" lafından sonra arkadaşının tuhaf bakışı var, o da eylül şizofren mi dedirdi bana. ya da kaybettiği sevgilisiyle kurduğu hayal dünyasında mı yaşıyor? bu tarz ters köşeler olmasın, bunlar dışında olsun, kerem deren'e yakışır olsun. bu yazdıklarımdan utanayım. amin.

  --- spoiler ---
 • metrodaki reklamları ile 20 metreden algıda seçiciliğime tüy dikmiş film. daha izleyemedim ama 14 şubat'ta sinemaya gitmem durumunda kesin izleyeceğim.

  tam ihtiyacım olan şey şu kesinlikle her yerde bu film ile ilgili birşey duymak, adını görmek.
 • 0
 • yazan ve yöneten kerem deren olduğu icin izleyeceğim filmdir.