şükela:  tümü | bugün
 • ağustos ayında bozcaada'da, çok ağır tempoda çekilen bir filmdir. günlük çekilen sayfa sayısı 1-2 tanedir. bu kadar özenli olduğu söylenen ve ağır tempoda çekilmiş filmi merakla bekliyoruz.
 • medcezir dizisinin sonuna sıkıştırılan fragmanını: "yeaa ne saçma film hayatta izlemem. tiplere bak allanı seversen!" şeklinde izledim. fragmanın en sonunda "senarist: kerem deren" yazdı. "dur lan gitsem mi acaba?" dedim.

  ayrıca fragmanından da hiçbir şey anlamadım. fakat kesin senaryosu iyidir.
 • engin akyürek filmde bir çizeri canlandırıyormuş ve çizgilerini de erdil yaşaroğlu çizmiş. teaser'da görünen şarap şişesindeki çizim eğer o karakterin çizimi olacaksa, o çizim kırk kilometre öteden "beni erdil yaşaroğlu çizdi" diye bağırıyor. böyle bir işe girişecekseniz, çizgileri erdil yaşaroğlu gibi karakteristik olan ve onu takip eden herkesin anlayacağı birini çizer olarak filme almamalısınız, zira bu karakterin inandırıcılığını zedeler en nihayetinde. daha az tanınan bir kişi çizer olarak kullanılmalıydı filmde nihayetinde. sonuçta filmi izleyenler o çizgilere, "engin akyürek'in çizgileri" olarak bakamayacaklar hiçbir zaman.

  not: filmle ilgilenmiyorum, izlemek gibi bir düşüncem de yok. erdil yaşaroğlu twitter'dan teaser'ını paylaşınca izledim.
 • fragmanından ziyade senaristinin kerem deren olması sebebi ile dikkatimi çeken film.
  finalinin %100 mutsuz bir sonla bağlanmış olduğuna emin de olsam vizyona girdiğinde izlemem için yeterli bir sebep kendisi.
 • (bkz: bi küçük eylül meselesi)

  çekimlerinin 2 haftası istanbul’da, 6 haftası da bozcaada’da gerçekleştiren film.
 • 2. fragmanı izledikten sonra umarım doğru çıkmaz dediğim tahminlerim var. nolur benim sazanlığım olsun ve sonuna kadar zevkle izleyelim.

  --- spoiler ---

  lütfen bu film boyunca izleyeceklerimiz eylül'ün komada gördüğü rüya olmasın. bunu son sahnede "artık her şeyi hatırlıyor musun eylül? " lafından sonra düşündüm tabi. ayrıca eylül'ün "son bir aydır telefonumda hiç mesaj yok" lafından sonra arkadaşının tuhaf bakışı var, o da eylül şizofren mi dedirdi bana. ya da kaybettiği sevgilisiyle kurduğu hayal dünyasında mı yaşıyor? bu tarz ters köşeler olmasın, bunlar dışında olsun, kerem deren'e yakışır olsun. bu yazdıklarımdan utanayım. amin.

  --- spoiler ---
 • metrodaki reklamları ile 20 metreden algıda seçiciliğime tüy dikmiş film. daha izleyemedim ama 14 şubat'ta sinemaya gitmem durumunda kesin izleyeceğim.

  tam ihtiyacım olan şey şu kesinlikle her yerde bu film ile ilgili birşey duymak, adını görmek.
 • 0
 • yazan ve yöneten kerem deren olduğu icin izleyeceğim filmdir.
 • malesef hayal kırıklığı yaratan biletli ay yapım dizi bölümü.

  görüntüler çok bariz dijital gözüküyor. farah zeynep abdullah iyi oyunculuğun bağırmak ve durmadan mimik yapmak olduğunu düşünüyor. engin akyürek iyi olsa da filmin aşırı amerikan bir altyapıyı türk seyircilerine tercüme etmesine yardımcı olamıyor.

  neredeyse tüm film yakın ve orta ölçekli planlardan oluşuyor, tıpkı bir dizi gibi olmuş, cilalı bir ay yapım dizisi için 20 lira vermek insanlara koyacaktır. her hafta televizyonlarda bedavaya izlediği bir ürüne neden para versinler ki?

  çok beğenmek istedim harika bir yazarın filmi diye ama görsel olarak ve öykü ilerleyişi açısından monoton ve insanı boğuyor.
hesabın var mı? giriş yap