• iyi film güzel film de o yatak gibi salıncakta nasıl seviştiniz la
  • ismi aslında bi küçük eylül meselesi olan film.

--- spoiler ---

filme gitmeden önce film hakkında hiç bir fikrim yoktu. ondandır ki, bozcaada'yı görmek, nil'i dinlemek, yazı özlemek filme dair benim için güzel sürpriz olan kısımlardı.
    onun haricinde, şehir kızı şımarıklığının böyle bir hüzne sebep olması çok basit bir neden gibi geldi bana. daha anlamlı bir nedeni olabilirdi eylül'ün, tek'i terk etmesinin. böylece diğer bütün kurguyu daha etkileyici kılardı. böyle bir film izlediğinde insan doğal olarak hüzünlenmek, kendi o hikayenin bir parçası gibi görmek istiyor. ama güzel bir hikayeyi her zaman olduğu gibi küçücük bir detay mahvediyor.

--- spoiler ---

ya ben çok büyüdüm yada bazı hikayeler hala çok küçük be sözlük.
  • henüz izlemediğim ve izlemeyi düşünmediğim film.

nil'in şarkısı ve klip harika olmuş. açıkçası, klibi izleyince filmi merak etmiştim. farah zeynep'i çok beğenirim ve oyunculuğunu türkiye'deki oyuncularla kıyaslarsak en iyi kadın oyuncular listesine girer bence (bkz: kelebeğin rüyası) ama şu kamera arkası görüntülerini izleyince filmden ve farah zeynep'ten soğudum resmen. normalde kamera arkası görüntüleri kasıntı olmaz, doğaldır, "ne eğlenmişler be" dedirtir insana. ama bu filmin kamera arkası görüntüleri çok yapmacık. farah zeynep çok kasıntı, biz çok eğleniyoruz havası verme çabalarına girmişler. sonuna kadar zor izledim.
  • kerem dündar ın ters köse senaryo kavramını bildigimden izlemeye gittim bekledigim gibide oldu türk sineması severler ve "bir kücük eylül meselesi olupta halledemeyen"ler mutlaka izleyin derim..
  • pek beğenemediğim film. ayrıca makyajın bayanlardaki değişimini de çok net bizlere gösteren film olmuştur benim için.
    tek güzel yanı; kanatlarım var ruhumda isimli güzel şarkıyla beni tanıştırması oldu.
  • naif bir film. kavak yellerini izliyormuş gibi hissettim nedense. fonda pinhani şarkıları çalmasının, iyi dizayn edilmiş ideal mekanlar olmasının payı vardır belki. farah zeynep abdullah güzelliğinin doruğunda. geçen yıl kelebeğin rüyasıyla hayran bırakmıştı beni kendine, bu yıl eylül olarak. ezel'in senaristi yazmış.. bu adam flashbackleri çok seviyor anlaşılan. anlatımı güzeldi. kış vakti yaz havası solumak isteyen gidebilir.
  • yaşadığınız yerde havalar soğuk olduğunda tek dışarı eğlenceniz nerdeyse sinema ise
    ve siz sinemaya gitmeyi seviyorsanız ortalamanın üstünde olduğunu hissettiğiniz her filme gidersiniz
    ee içinde de çok beğendiğiniz zeynep abdullah varsa,
    ha yorumsa illa, bence filmin ilk yarısı sanki kısa zamanda tutmayarak kaldırılacak bir dizinin sadece ilgi çeken ilk bölümü gibiydi ''la bi olay kopmassa bişi olmassa gitti 20tl görüyomusun :p'' dedirtti,
    amaaaa sonunu nasıl bağladılarsa
    ''hasttrrr şaka mı bu!'' ile bitti ve gözümden düşmemesine çabaladığım bir damla yaşla gülümsedim ışıklar açılınca.
  • çok güzel bir filmdi. ben beğendim. ama tek tutmadığım kısmı engin akyürek'e çirkin demeleriydi. çirkin değil de asosyal falan deseler daha inandırıcı olacaktı.
  • film benim için tek olarak engin akyürek den ibaret olarak kalacak. kurguyu beğendim, görüntüler enfes. onların içinde bir de engin akyürek izledim işte. farah zeynep abdullah ne kadar hoş hatun, incecik beliyle salındı durdu film boyu. filmden ona dair aklımda kalan sadece o. ceren morayın ses tonuna bir şey yapılamaz mıydı acaba çekim yapılırken. ekranın içine girip elimi ağzına kapatasım, bir sus allah aşkına diyesim geldi sürekli.

sıkılmadım izlerken. her zaman ki gibi sol gözünden ağlayan adamın aşık hali, acı çekmesi, tedirginlikleri ciğerime işledi durdu. aşk denince böğrüme öküz oturmasını anlıyorum. aşkın mutluluk halinde bile öyle seviyorum. enginin her repliği, görüntüsü geldi oturdu böğrüme. ne zaman farah girdi sahneye işte o zaman terketti bünyemi. ikili sahnelerinde hiçbir şey hissedemedim, sevemedim. aşkın hezeyanlarını geçtim, farahın şımarık kelebek sahnelerinde hatta tek i üzdüğü sahnelerde kızamadım bile. o kadar geçmedi ki bana elektriği.

ismiyle müsemma tek & engin akyürek ...
  • engin akyürek aşkı için dün akşam gittiğim filmdir. filmde çalan müzikler nil karaibrahimgil'in kanatlarım var ruhumda şarkısı bu filme cuk oturmuş.

film hakkında bilgiler vermek istemiyorum gidin izleyin kendiniz görün. ben beğendim, sizlerde seveceksiniz.. bir de peçete muhakkak alın yanınıza..
hesabın var mı? giriş yap