• az önce patrona sorduğum soru.

sabahtan beri tiner açmışlar içerde, koku artık ne kadar yoğunsa buram buram odama geldi. bi süre sonra beni ele geçirdi. beyin tineri yiyince ilk tepkisi bi lira aramak oldu. patrona; bi lira vermezsen pıçağı takarım diyince attığı tepikle ayıldım yemin ediyorum.
  • mecidiyeköy üst geçitte an itibari ile enflasyona ayak uydurmuş.. " abi iki liran var mı ? " diyo eleman , ne zaman zam geldi olm ,,
  • hiç acımayın. bugün arabamın camını açık unuttum eve çıktım sonradan aklıma geldi indim camı kapatmaya. indiğimde çocuğun teki yanaşmış camdan içeriye değerli eşya arıyor bağırdım gitti. köpek sanki amk. bu çocuğa geçen gün 1 lira vermiştim bugün gelmiş beni sikmek istiyor.

sakın itibar etmeyin.
  • #biliranvarmı

yeşilay'ın ceza ile başlattığı proje, ezhel'le "koal yapalım mı?" olarak devam etmesini bekliyorum.

bkz
  • bizim burada da var bunlardan. her gün sürekli mekan mekan dolaşırlar hep bir lira isterler ben vermem normalde ama geçenlerde ulan dedim bu sefer vereyim, ama bozuk yok tamam mı beş lira var cebimde. kadın bir lira diye başıma gelince ben çıkardım beş lira verdim. kadın bi şaşırdı önce sonra bir lira diye diye dilenmeye devam etti. her neyse ertesi gün yine aynı mekandayım, kadın yine bir lira diye dolanıyor. bizim masaya geldi sıra, benim yanıma yanaştı beş liran var mı? demez mi. ben şok oldum arkadaşlarda kahkaha atıyor karşımda. yok dedim kadını başımdan savdım.

velhasıl özet şu ki (bkz: acıma yetime döner koyar götüne)
  • (bkz: faik)
  • pek sevgili taksim emolarınca sarfedilen söz." bi liran vağğ mı? " şeklinde telaffuz edilir. eğer biraz daha arsız ise " karşıya geçiçem param yok. bi liran vağğ mı?" da diyebilir. nedense sanki zaafımı biliyorlar da gruptaki en güzel, en çıtır olanı yolluyorlar önüme. o pırıl pırıl gözleriyle 1.50 boylarında ki taş çatlasa 17 yaşındaki hatun elini açıp sarfedince bu sözleri alıyor beni benden ve de alıyor cebimdeki en az 5 lirayı. maaşımın yarısını katlediyorlar her istiklale inişimde. karar verdim bundan sonra dolapdereden gidip gelicem istediğim yerlere. hem şopar kızları daha bir adriana lima tarzı duruyorlar.
  • (bkz: sinyal yapmak)
    yok sokak çocuğu değilim, bi belgeselde öğrenmiştim.
  • bıçak çekmeden önce sorulacak sorulardan bir tanesi. kaçma şansınız yoksa verin, varsa yok deyin. yok derseniz de kendinizi sağlama alın, nolur nolmaz.
hesabın var mı? giriş yap