• burayi simdiden rezerve ediyorum. 2000 dogumlu yetenekli kanadali tenis oyuncusu.
  • canada open finalinde karşılaşacağı serena williams' ın yaşı kendi yaşının iki katıdır.

serena 81 doğumlu olduğuna göre hangi yazar kendini yaşlı hissetmeye başlamıştır?
  • çok para kazanmanın ve ünün büyüsüne kapılmazsa grand slam kazanacağına emin olduğum genç tenisçi.
  • kanada'nın grand slamlerdeki ilk şampiyonu. daha 19 yaşında. ilk kez us open'a katılıyor ve open era'da** us open'a ilk kez katılıp kazanan tek tenisçi. bundan önceki 2 sene elemeleri geçememişti. yendiği isimde 6 kez şampiyon 10 kez finale çıkmış isim. amerikalıyı amerika'da deviriyorsun. muazzam iş.

bu kız ileride çok büyük sürpriz olmazsa wta 1 numarası olacak. toprakta nasıl oynuyor bilmiyorum ama bana belçikalı justine henin'i hatırlattı. kendisi toprağın kraliçesiydi, hanımefendi ise sert kortun. vuruş çeşitliliği olarak steffi graf'a da benziyor. çok yönlü, atik, çevik. yeni jenerasyonun en önemli kişilerinden biri. çok grand slam toplar.
  • şekilde görüldüğü gibi tüm öngörümü boşa çıkararak, serena williams'ı deplasmanda us open 2019 finalinde 6-3 ve 7-5'lik setlerle yenerek şampiyon oldu. toronto raptors'tan sonra bu yıl kanada'nın 2. gururu oldu resmen. :)

öte yandan andrescu'nun hakkını vermekle birlikte serena'nın son dönemde oluşan final fobisinin de büyük bir etken olduğunu düşünüyorum. hatta ana etken olduğunu düşünüyorum.*
  • us open 2019'ı kazandığından beri ortalarda olmayan tenisçi.

kendisi birkaç hafta sonra 22 yaşına girecek. umarım toparlar...
  • sporda mental olgunluğun ne kadar önemli olduğunun örneğini zaman zaman sporcular vasıtasıyla görüyoruz. teniste ilginç olan ise bu durumun nedense kadın tenisçilerde daha ayyuka çıkıyor olması, misal erkeklerde rublev, ne bileyim çiçipas, shapovalov da daha yirmili yaşlarının başlarındalar ancak mental olarak bu kadar iniş çıkış yaşamıyorlar en azından ilk 10'a ilk 20'ye ulaşıp oralarda (sakatlık vb durum yaşamazlar ise) takılabiliyorlar, ancak kadınlarda bu durum çok farklı, sofia kenin'e bir haller oldu, yakın geçmişte yaşanmış ostapenko örneği, daha yakında yaşanmış osaka örneği var, swiatekten pek iyi sinyaller gelmiyor ve de tabi ki andreescu'dan...

bu durum bireysel olarak farklı koşullardan mı kaynaklanıyor yoksa bir anda gelen başarıyı ruhsal anlamda taşıyabilmekte mi zorlanıyorlar çözebilmiş değilim...

tanım: ostapenko, osaka, swiatek, kenin ve hatta muguruza ile birlikte acilen toparlamasını dilediğimiz tenisçi hanım kızlarımızdan bir tanesi...
  • bastı tokadı namerde. serena belki ağlar şimdi anne falan ya ay kıyamamm... go tosuncuk bianca go! sevindiren tenisçidir. bu boktan turnuvaya rağmen sevindirdi. daha 19 yaşında vre...
  • indian wells 2019 çeyrek finalinde garbine muguruza’yı 6-0 ve 6-1 ile geçerek yarı finale yükselen kanadalı tenisçi. çok ilginç bir gelişimi var, ilgiyle takip ediyoruz.

(bkz: hot prospect for the future)
  • çok çok büyük potansiyel. ilk grandslamini 20bin küsür arthur ashe seyircisine karşı serena'yı yenerek kazanması ( aynı osaka'nın geçen sene yaptığı gibi) inanılmaz bir mental güce sahip olduğunu da gösterdi. 19 yaşında bunu yapması takdire şayan. önceki turlardaki basın toplantılarını da izlemiş biri olarak osaka'ya göre de kendini çok daha iyi ifade eden , sosyal yönü gelişmiş biri. bu da kesinlikle bir avantaj. ilerde adını çok duyacağız. us open 2019 sadece bir başlangıç.
hesabın var mı? giriş yap