• indian wells 2019'u kazanarak herkesi şaşırtmış tenisçi. sezona çok iyi bir giriş yaptı, bu turnuvada da çeyrek görür diyordum ama kazanmasına ihtimal vermiyordum. oyun stili gerçekten çok iyi. iyi defans yapabilirken gayet agresif de oynayabiliyor. bu oyunu her ne kadar onun gibi rumen kanı taşıyan simona halep'i hatırlatsa da henüz onun kadar istikrarlı değil gibi. tabii daha yaşı genç, bu oyunu daha da geliştirebilirse üç vakte kadar grand slam kupaları kazandığını görürüz gibi geliyor.
  • bu forehandleri boyle vurmaya devam etsin, usturuplu sallayalim ilk 50 icinde bitirir sezonu.
    tanim: taze premier mandatory sampiyonumuz.
  • kariyerinde katıldığı ilk premier mandatory turnuvası olan (bkz: indian wells 2019) da şampiyon olan tenisçi. ayrıca 2019'un başından bu yana galibiyet rekoru 17-3 durumda.

bu turnuvada begu, cibulkova, vogele, q.wang, muguruza, svitolina ve son olarak kerber'i yendi. yarı finale kadar rakiplerini çok rahat yendi diyebiliriz, özellikle muguruza karşısında inanılmaz oynadı. svitolina ve kerber maçları hem teknik olarak, hem sinirsel olarak zorlu maçlardı. bu maçlardan başarılı bir şekilde çıkması müthiş başarı.
  • dun oynanan indian wells wta final macinda angelique kerber'e karsi harika bir tenis oynamis, mental olarak kendisini gelistirdiginde kesinlikle tenis dunyasina adini yazdiracak bir yetenege sahip 18 yasindaki kadin tenisci.
  • bu hafta dünya sıralamasında 24 numaraya yükselmiş, tabii ki daha da fazla yükselecektir, mart ayında üstüste on maç kazandı ve bu serisi devam ediyor.

(bkz: miami open 2019) üçüncü tur maçında kerber'i bir kez daha yendi ama bu maç çok gergin geçti. maçın başında sağlık molası alan andreescu, sonra seti kazandı ama ikide bir tedavi gördü ve kaybettiği puanlardan sonra ''öldüm bittim, ayakta duramıyorum'' triplerine girdi. angelique kerber gibi wta turun en saygın, en centilmen oyuncularından birini bile çileden çıkardı ki maç sonunda yüzüne bakmadan ''biggest drama queen'' dedi. tenis gibi bir sporda karşında sürekli böyle bir rakip görmek oldukça yorucudur ve insanın konsantrasyonunu bozar. andreescu da genç yaşta, umarım bir daha böyle olaylara girişmez.

edit: yazdığım gün, beklendiği gibi çekildi. kontaveit karşısında ilk sette sadece bir oyun kazanmış, ikinci sete de kötü başladıktan sonra çekilmiş. demek ki, drama queen performansı da yetersiz kalmış.
  • rogers cup finalinde bu akşam serena williams ile karşılaşacak oyuncu
    serena özellikle son maçlarında formda olduğundan kendisine pek şans tanımıyorum, büyük maçların oyuncusu da değil gibi gözüküyor
  • canada open finalinde karşılaşacağı serena williams' ın yaşı kendi yaşının iki katıdır.

serena 81 doğumlu olduğuna göre hangi yazar kendini yaşlı hissetmeye başlamıştır?
  • (bkz: rogers cup 2019) finalinde serena williams'ın dört oyun sonunda maçtan çekilmesiyle birlikte şampiyon olan tenisçi. sadece dördüncü wta mandatory/5 turnuvasında ikinci şampiyonluğu oldu. kendi evinde şampiyon olan tarihteki ilk kanadalı kadın oldu.

final maçını bir kenara bırakırsak, bu hafta kendisi adına oldukça uzun geçti.

. ilk turda vatandaşı eugenie bouchard ı setlerde geriden gelerek yendi.

. ikinci turda darya kasatkina yı final setinde geriden gelerek yendi.

. üçüncü turda 5 nolu seribaşı kiki bertens i final setinde yendi.

. çeyrekte 4 nolu seribaşı karolina pliskova yı biraz da sakat numarası yaptığı veya hafif sakat olduğu ve mucizevi (!) bir şekilde iyileştiği maçta final setinde yendi.

. yarı finalde sofia kenin i 6-4 ve 7-6 yendi.

. finalde serena sadece dört oyun sahada kaldı.

genel olarak diyeceğim şu ki üçüncü ve dördüncü turlarda yine drama queen performansını sergilemekten geri kalmadı. sanırım rakibine göre kendini ayarlıyor, rakibi güçlü ise rakibini psikolojik olarak yıpratmak için numaralar yapıyor, bağırıyor çağırıyor... rakibi kenin gibi normal bir günde yenebileceği biri ise düzgün bir maç çıkarıyor.
  • 2019 rogers cup şampiyonu 19 yaşındaki yetenekli tenisçi. rakibi serena williams finalde sakatlığı nedeniyle çekildi ancak bu kendisinin harika bir turnuva geçirdiği gerçeğini değiştirmiyor.

bir süredir kendisini takip ediyorum ve oyun stili martina hingis'i andırıyor. yeni nesil oyuncuların içinde şimdiden farkını belli ediyor ve önümüzdeki 5 yıl içinde aradaki farkı açarsa bu kimse için sürpriz olmaz.
  • us open 2019 da şampiyon olabileceğini düşündüğüm tenisçidir.önümüzdeki grand slamlere de ambargo koyacak gibi görünüyor.

oyunun hem savunma hem de hucum kısmında oldukça efektif bir görüntü sergiliyor.ancak karakter gelişimi olarak ergen kız triplerinden ileriye gidemiyor.daha kerbere karşı indian wells finalinde yapmış olduğu sakatlık numarası akıllardayken; rogers cup 2019 da pliskovaya karşı da işler ters gidince aynı numarayı yaptı ve tuttu.

kesinlikle serena williams ile beraber big drama queen olma konusunda kıyasıya bir rekabet içerisindeler.bu kadar çirkefleşmeyin artık gözünüzü seveyim.rakip oyuncuya biraz saygı ve sporda kazanmak kadar kaybetmek de var.
hesabın var mı? giriş yap