• ab'den fonlanan kürt milliyetçisi portal.
  • yanlis anlasilmasin, bagimsiz olmalarini takdir ediyorum, bagimsiz haber sitelerine ihtiyacimiz olduguna inaniyorum, fon almalarina kesinlikle karsi degilim. ama ozellikle guneydogu sorunu uzerine oldukca kolaya kacan ve yanli yorumlar, sadece devleti ve kurumlarini suclayan ifadeler goruyorum hemen her yazida. kisisel tercihim olarak devletci veya milliyetci politikalara uzak bir gorusum olsam da turkiyenin tum problemlerinden bu gorusleri sorumlu tutmuyorum ben. etnik farkliliklarin turkiyede birbirine egemenligini savunmanin basitligi ile her konuda ve her haberde sucluyu tc hukumeti veya devleti diye nitelemek de bence ayni basitliktir. cocukca bir suclama durtusu seziyorum her haberde, her yorumda...
    bagimsizlik objektiviteyi gerektirmeyebilir, ama objektivite haberci veya yorumcu olarak sayginliginizi belirler. ben maalesef bu saygiyi siteye veremiyorum, ve o ab bayragini da sirf bu yuzden orada gormekten mutsuz oluyorum.. ab bu dusunceyi destekliyorsa ayni sekilde saygi yitiriyor gozumde..
  • ısrarla "kürt ili" diye bir yerlerden bahsediyorlar. kendilerine sorsaniz ben ankara'ya türk ili desem "irkci bir serefsiz"im.

ıki yuzlulugunuz midemi bulandiriyor.
  • ergenekon teror orgutu tarafindan saldirilmistir server'larina.

...

boyle demezsek kimse ilgilenmeyecek, n'apalim.
  • kimsenin dogru dürüst haberini yapmadigi isci direnislerini okurken soros soros soros diye okuyan zihinlerin uzak durmasi gereken site.

- abi diyorum ki yoksulluk
    - soros, ab, emperyalistler
    - hani seka'da kamu iscileri icin iyi örnek
    - batili emperyalistler, soros, ab
    - abi diyorum ki hak kayiplari, gözalti iskence
    - soros, amerika
    - abi aloo abi. lahanaya tuz koyalim mi ?
    - ab tuzu, soros, amerika
    - abi senin her yerin metafor olmus istersen kelime hazneni gelistir öyle sohbete devam edelim
    - soroscu soroscu soroscu

not: bianet sitesinde seka iscileri haberini yazdiran, eskiden de seka isletmesi hakkinda bilgileri sinirsiz, sansürsüz sekilde yayinlanan kisi necati altintopraktir. iscilerin deyimiyle kizil necati'ye bu olanagi saglayan tirnak icinde soroscu bianettir. ilginçtir gariptir... ve iyi ki vardir.
  • koç üniversitesi gibi sermaye üniversitelerinde çalışıp, güneyde lüks otellerde bdp'lilerle tatil yapıp, solcu geçinenleri yazar olarak çalıştıran sözde haber sitesi.

(bkz: nilüfer zengin)

sonra gel de haberlerine inan. bir de objektif falan denmiş ya. örgütün gözünden objektif olabilir tabii.
  • ab fonlarından beslenen kürt milliyetçisi-liberal site.
  • pkk'nın yayın organıdır.
  • yavşaklardır.

peki neden?

önce şu haberi okuyoruz.

buradaki yazıda politik suçlu gibi gösterilmiş levon ekmekçiyan, esenoğa'da bombalı saldırı düzenleyip 9 kişinin ölümü, 70'ten fazlasınınsa yaralanmasına sebep olmuştu.
    yazıda suçunun ne olduğuna dair herhangi bir ibare dahi yokken, mezarı denilen yerin kendisine ait olmayışı inanılmaz bir vahşetmiş gibi anlatılıyor.

olayda çok bir anlam ifade etmese de üzerinde düşünülecek tek taraf, adamın asala tehdidi ile bu eylemi yaptığını iddaa etmesi.

peki mezarının belli olmayışı gibi inanılmaz bir vahşetin konu edildiği yazımızda kıymetli bianet asala'dan bahsediyor mu? evet hem de tam bir kez! ancak orada ne eylemlerden ne de patlamalardan bahsediliyor.

yani bu yazıyı okuyan ve belli yaşın altındaki muhalif dostumuz, levon ekmekçiyan'ı politik suçlu, asala'yı ise onunla bağlantılı olan politik oluşum zannedecek.

bir ülkenin bir grup paraziti, ayanbeyan terorist bir oluşumu bile, öldürdükleri onca masum insana, sivile, çocuğa rağmen tam olarak nitelendiremiyor. aslında sempati duyuyorlar ancak onu belirtmeye de yürekleri yetmiyor. buna sebep ise asala'nın türk düşmanı olması. bu onlara yetiyor.

bu ülkede iki büyük yavşak kesim var, biri hangisi olduğu fark etmeksizin sürekli iktidarın yanında olan her devrin adamları, biri de bir şekilde onlara eklemlenmiş ve korunaklı bir muhalif alanın içine saklanarak, darbe zamanında ahlaka mugayir işkencelere maruz kalmış devrimci gençler ile bu terorist orospu çocuklarını bir potada eritmeye çalışan bu ve bunun gibiler.

tam ümitsizliğe düşecekken en güçlü zamanında resmen ülkenin sahibi olmuş ve kendini kainatın imamı zanneden ağlak ruh hastasının şimdiki durumu aklıma geliyor. sıra bunlara da gelir, tengrimiz yeterince büyük zira.
  • elitist davalarına elitist bir kadroyla devam eden haber sitesi. şayet sorbonne mezunu değilseniz katılmanız zor.
hesabın var mı? giriş yap