şükela:  tümü | bugün
 • positivegrid'in meşhur vst'si bias fx 'in güncellenmiş ve geliştirilmiş versiyonu olarak 21.03.2019'da yayınlanacak hali. pre-order şimdiden başlamış görünüyor. bu versiyonda dsp engine'i yani sesi dijitale çeviren algoritmanın daha geliştirilmiş bir halinin kullanıldığı söyleniyor. bu daha gerçeğe yakın bir ses deneyimi anlamına mı gelir onu göreceğiz. ama bir önceki versiyona göre çok daha fazla sayıda amplifikatör modellemesi ve efektin yanı sıra kendi record ve looper özelliğinin de geldiğini haber veriyorlar. bir de guitar match adı verdikleri enteresan bir özellik de bu yeni versiyonda mevcut olacakmış. neymiş guitar match özelliği derseniz, elinizdeki squire ile 58 model bir gypson tonu alabileceğinizi vaadediyorlar. ya da cort marka bir gitar ile 68 model bir vintage stratocaster tadı yakalanabileceğine dair şeyler dolaşıyor sanal alemde. her positivegrid ürününde olduğu gibi bunun da standard , professional ve elite paketleri bulunuyor. şu an için fiyatlamalar el yakıyor ama kara cumadır , salı sallanandır gibi günleri kovalayıp aportta beklemeyi kendi adıma daha akıllıca buluyorum şimdilik. bekliyoz.
 • çok geliştirmiş.
  ilk versiyon ile karşılaştırırsanız tonlar çok daha gerçeğe yakın fakat gördüğüm kadarı ile clean’den ziyade sert tonların daha iyi profilini almışlar. zaten clean dediğinizde akla ilk gelen amplitude 4olmalı.

  guitar match olayını şu an için tam olarak becerememişler ki zaten gitar profili almak 10 sene önce kimsenin hayalini bile kuramayacağı bir düşünceydi. eminim ileride onu da hallediceklerdir.

  teknoloji bu şekilde gelişmeye devam ederse 10 sene sonra tüplü amfilere güle güle diyeceğiz.
 • ölümcül performans sıkıntıları olan ama manyak gerçekçi amfi vstsi.
 • piyasadaki en başarılı ve bana göre fiyat performans olarak en iyi amfi simülatörü.
 • ilk versiyonunun crakclisini kullanırken black cyber monday sale'den 39 dolara az önce aldığım olay.
  5 dk sonra gelen edit:hayvanoğlu hayvanlar yapmışlar.bir kaç seneye lambalı amfi falan kalmaz ortalıkta.pro versiyonuna geçeceğim sanırım bi 40 dolares daha verip.
 • mikrofonlayabileceğiniz iyi bir amfiniz yoksa, kullanmaya başladıktan sonra varmış gibi kayıtlar alabileceğiniz uygulama. yuh ne yapmışlar gerçekten. guitar rig ile harcadığım yıllara nanet olsun.
 • lite edition olarak kırpılmış versiyonu kısa bir süre için [20 şubat'a kadar] ücretsiz olmuş vst.

  https://www.positivegrid.com/biasfx2le-2020/

  ilk versiyonunun demosunu denemiş ve amplitube 4'dan bir üstünlüğünü görememiştim. yeni versiyon ise şaşırtıcı şekilde geliştirilmiş, tonlar neredeyse dijital amp. aratmayacak kadar başarılı ve temiz, roland quad-capture'ın auto-sense'i benzeri auto input detection'ı var, tonecloud çok pratik. guitar match şimdilik başarısız ama büyük yenilik, o da artık 3. versiyonda iyileşir.