şükela:  tümü | bugün
  • "benim polisim" diyenlerle, "benim polisim öyle şey yapmaz" diyenlerin iyi bakması gereken fotoğraftır.

yine de devran döndüğünde adil yargılanma hakkınızı biz gözeteceğiz işkenceci, kötü muameleci faşist sürüsü.

ekleme:

yüzlerce gündür (iktidar meşruiyetini ülkenin anayasasına borçlu olduğundan) iktidarın ve dolayısıyla kolluğun, anayasada yer alan "hukuk devleti" ilkelerine göre hareket etmesini yalnızca sokakta durarak ve açıklama yaparak talep edenlerin "terör örgütü üyeleri ve destekçileri",
    tüm bu talepleri iftirayla, işkence ve kötü muamele ile (yani hukuksuz bir biçimde) bastırmaya, dağıtmaya çalışanların "vatansever iktidar ve onun vatansever kolluk güçleri" olduğuna gerçekten inanan bir topluluk olduğunu hayretle ortaya çıkarmıştır.
    aynı topluluk, "vatanseverliğe" "vatansever" övgülerini yaparken yukarıda bahsedilen inanışlarını kesinlikle hakaret, muhtemelen iftira ve suç uydurma suçları işleyerek gösteriyor.

(bkz: nuriye ve semih'in açlığına ses ver)
  • bunun gibilere bir şey olduğunda üzülmediğimiz için terörist damgasını bizler yiyoruz. gerçek terörist kendi vatandaşına zevk ile işkence yapan kişilerdir.
  • halkın değil başkalarının polisidir.halka sıkarken sırıtan polis olmaz olamanaz çünkü.
  • haberleri kurcalarken fotoğrafını görüp ekşi sözlükte ilgili başlığı aradım. çünkü bu fotoğraftan rahatsız olan başka insanların da varlığına ihtiyaç duydum. yalnız olmadığımı hissetmek istedim. bu kadar kötü durumdayız.
  • polis okulunun kapısından normal bile girse piç kurusu olarak çıktığının göstergesidir.
  • yüceltme mekanizmasını götünden anlamış bir paralı katil adayı birey.

mekanizmaya göre birey aşırı öfkesini yararlı işlere yönelterek hem kendi rahatlar hem de topluma katkısı bulunabilir. katkıdan kastım canavarca insan öldürmeye çalışırken sırıtmaz.

kasap olabilir, boksör olabilir veya birçok kendini korumaya yönelik ve amacın rakibe zarar vermek değil kazanmak olduğu sporlara yönelebilir.

bu polis mesleğine sahip(günümüz polisi genel olarak malum şahıs tarafından kiralandığı için meslek ismi henüz aynı) mahluk hayvanlığını gidermek için insanlara zarar vermeyi bir görev* edinmiş. kendisi ve yüce devleti rahatlasın, kimse onlara karşı gelmesin diye elinden geleni yapıyor, iş disiplini gerçekten inanılmaz.

batıl inançlarım yok ama olsa idi isteyeceğim şey bunu yapan canlının çocuğunun da böyle davrandığını görüp kahrolması yönünde. tabi eğer kalbinde ufacık da olsa bir hayat varsa.

ama olmadığı için din-para-güç sahip sahiplerinin tasması altında olacağından ne derlerse onu yapar ve en ufak bir arlanma hissetmez. parçala der parçalar, uslu dur der durur, uyutma vakti geldi seni der onu da yapar.
  • göğsündeki flamanın, üstündeki üniformanın anlamını bilmeyen, mesleki ahlakı su götürür türk polisi örneklerinden biridir.
  • videosunu da görsek daha iyi olur sanki, 3 fotoğraftan 2'sinde sırıtıyor gibi görsem de 1'isinde sanki dişini sıkıyormuş gibi geldi bana.