şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aydın valisi'nin yardımcısı mustafa kemal arat'tır kendisi.

  aydın kızılcaköy'de jeotermal enerji santraline (jes) karşı direnen köylüleri ziyart eden arat'a; köylülerden birinin jandarma'nın saldırısını hatırlatarak, "bu biber gazını, şiddetini siz mi yaptırdınız askere" diye sordu. vali yardımcısı'nın yanıtı, "birşey olmaz ya, biber gazından ne olacak? farzet ki ben yaptırdım" oldu.

  adamın dalga geçer gibi yanıt vermesi, köylülerle konuşurkenki mimikleri, halleri, mandalina yemesi falan... evlat olsa kürekle sevilir.

  kaynak
 • astımdan falan bihaber kişidir...

  edit: bihaber birleşik yazılıyormuş lan, aydınlatanlara teşekkürler...
 • çok net türkiye bürokrasisinin kalibresiz memurlardan oluştuğunu gösteren bir örnektir kendisi.

  öfkelenme niye öfkeleniyorsun bu kadar diyerek insan yönetimindeki başarısızlığı olmadık yerde mandalina yiyerek ciddiyetsizliği evlere şenliktir.
 • dalga geçer gibi kıçımsadığı biber gazı karısına, kızına sıkılması durumunda kazara o hatayı yapan polisleri kuzey ırak’a sürdürecek yardımcıdır. devlettir kendi anlayışında. vatandaş ise ilaçlanması gereken böcek, haşeridir, kımıl zararlısıdır. hele yüce kendisinin gevşek halleriyle mandalina yemesini karşısına çıkan vatandaş yapsın da görsün ebesinin narenciye bahçesini. valilikteki makamına döndüğünde kendisini git bi bak n’oluya diyen amirine de “esktir edin sn valim, ağızlarının payını verdim” der, gülerler birlikte devlet devlet.
  yiyebiliyorsa rize’nin güneysu köyü karşısında yesin bakalım o mandalinayı. reis çekirdeklerini n’aapar seyret sonrasını...
 • evet bencede haklı hatta çıtayı yükseltip faydası var diyorum.başta ne olduğunu anlamıyorsun gözlerde deli yaşlar akıyor (gözler temizleniyor). daha fazla maruz kaldığınızda boğaz yanması ile birlikte kusturana kadar öksürük (mideyi bi güzel temizliyor).son süreçte astımınız varsa....
  (astım hariç ikisini yasadım çok iyi geliyor vali de tattırmak lazım mahrum kalmamalı bu nimetten)
 • bir de köylülerle konuşurken elindeki mandalina mıdır nedir onu yemeye devam eden vali yardımcısıdır. hem yalancı, hem saygısız.

  edit: şunları da buraya bırakayım:

  https://t24.com.tr/…-diyen-mehmet-istif-oldu,258289

  http://www.hurriyet.com.tr/…tasi-genc-oldu-20645476

  http://www.hurriyet.com.tr/…ari-da-oldurdu-23505474
 • bu lafına şaşırmadığım gibi, "o zaman neden üstümüzde taşımak ya da kullanmak yasak?" sorusuna gelecek cevaba da şaşırmazdım. bir türkiye klasiği.
 • bırakın biber gazını, elindeki o gevşek gevşek yediği mandalinanın kabuğunu gözüne sıksalar ortalığı ayağa kaldırıp herkesi gözaltına aldırır. küçümser tavırlara bak ya!
 • çok şey yazılır buna ama...
  silivri çok soğuktur.

  tanım: vatandaşla alaycı üslupla konuşan vali yardımcısı.