şükela:  tümü | bugün
  • migrene iyi geldiği de söyleniyor. migreni olan kişi günde bir kez bir bardak içerse migren krizi gelmeyebiliyormuş.
    ben sadece migrenim tuttuğunda içiyorum . rahatlatıyor.
  • http://www.chickeneggdesign.com/…ages/rosemary1.jpg

şöyle bir şeydir. özellikle et yemeklerine çok yakışır.
  • tavuk haşlarken kullanırsanız tavuğun o kötü kokusundan kurtulursunuz.

1 tavuğa kurusundan 1- 2 tatlı kaşığı , tazesi kullanılacak ise bir tutam yeterli.
  • kışın tazesi macro center ya da carrefoursa gibi marketlerde kolaylıkla bulunabilen ve ızgara etlerin terbiyesi esnasında inanılmaz lezzet verebilen bitkidir. ufak kutular içinde 3 tl gibi fiyata satılmaktadır.
  • antik yunan ve roma'da sadakat sembolü.
    ophelia'nın hamlet'e unutulmamak için uzattığı dal.
  • hem et ve balık yemeklerine çok yakışan hem de çayı çok güzel olan bir bitkidir.her türlü markette bulabileceğiniz gibi yol kenarlarında bahçelerde dekor olarakta kullanılmaktır,mütemadiyen yolabilirsiniz.
  • taze dal olani sicak suda demleyip icildigi taktide yag yakici ozelligi olan bitkidir.
  • doktor oz'dan dinlediğim kadarıyla, alerji ataklarını engelleyen bir bitkiymiş. yanlız benim gibi mal olmayın, rosemary nedir diye sözlükten bakıp gidip biber turşusu alıp, götünüzü yakmayın. biberiye diye başka bir bitki varmış. gerçi biber turşusundan sonra da alerji atağı olmadı, placebo olsa gerek. gerçek rosemary denemesinden sonra da eyyorlarım burayı.
  • saçlarınızın dökülmesini engellemek için ısırganla birlikte kaynatılıp, saçlarınızı haftada 2 kere yıkamanın önerildiği bitki. tabi yemekte tercih ederim. koyun etiyle müthiştir.
  • ufak bir $i$e zeytinyagina tazesinden bir dal koyarsaniz; salatalariniza, peynirlerinize doktugunuzde mis gibi kokular ve lezzetler elde edersiniz.

bunun di$inda akliniza gelebilecek her turlu sicak yemege de pi$irmenin son a$amasinda iki dal atarsaniz lezzeti katlanir.

hesabın var mı? giriş yap