şükela:  tümü | bugün
  • minik, acının dozu tam yerinde fazla yakmayan çorba yanında yenilesi turşular. bağımlılık biberi deniyormuş bunlara, turşucu söyledi geçen gün. ben de sadece bende olan bir huy zannediyordum oturunca bu turşulardan bi kavanoz filan yemeyi. allahım başka bağımlılık vermesin, her acı böyle zevk versin diyerek entrimi hayata dair isteklerimi serpiştirmek suretiyle bitirirken, arada sırada turşucuya gidin bardak turşu yiyin de demek istiyorum. valla çok güzel bir şey.
  • kapalı alana sıkıştırılan eylemcilerin üzerine biber gazı atılarak yapılan versiyonu, toplumsal kutlama günlerinin vazgeçilmez lezzetlerindendir..
  • çok yenirse mideyi (hem de kalıcı olarak) .ikmemek gibi bir durum söz konusu olamaz..
  • (bkz: #13802874)
  • dunyanin en guzel tursusu ve biber cesidi desem sanirim cok abartmis olmam, cerez gibi yenir bazi bunyelerce.
  • biber turşularının hası olan minik turşucuklar. son zamanlarda mevsim salatasından ekmek arası peynire kadar her bir şeye katar oldum. aynı zamanda tıkalı burnu da vidanjör gibi açıyor mubarek.
  • acı ve ekşi bağımlılığı hastalığının baş müsebbibi. lanet olasıca.
  • biberiye bitkisi ile ilgisi olmayan kucuk sisko tursu. dunyadaki en nefis yiyecek oldugunu dusunuyor insan zaman zaman. hele de iki yasina varmamis kizim bile yari mersinli bir aci sever olarak isira isira yiyince. her seyle guzel gidiyor bu tursu ayrica.
  • bağımlılık yapabilen bir turşu. bunun yanında sigara halt etmiş.