şükela:  tümü | bugün
  • standart modelleri.. uzerinde paris ya da timsah resmi olanlari tercihan.. ele en ideal oturan, kallavi boy cakmak. parmaklarinizi acitmasin diye amerikadan ithal getirtilen modelleri ise ayri bir haz veriyor insana.. tesadufen elime bi tane nascar amblemi olan bic gecmisti cok mutlu olmustum
  • ucuz tukenmez kalem markası
  • (bkz: marcel bic)
  • spicy mini'lerin markasi.
  • bakkallarda bufelerde satilan bi cakmak markasi. fiyatina gore kaliteli.
  • traş bıçakları da oldukça iyidir...
  • (bıç) ks. bıçkın delikanlı
  • (bkz: bitch)
  • yeşim anlamına geliyormuş... (bkz: bic runga)
  • var olabilecek en güzel ve rahat yazımlı tükenmez kalemdir. yazması rahat, çevirmesi rahat*. bir plastik maddeden yapılan bir "obje" bu kadar mı sevilir, paylaşmaya bu kadar mı korkulur. yazdıkça açılır, hele ki sürtünmesi yüksek zeminlerde (misal kraft kağıt) harika yazar. maalesef piyasada bulunması zordur. bir sürü taklidi vardır, hiçbiri bu basit şeyin yerini tutamaz.

tüm bunları bugün öteki kötü kalemlerin yokluğunu çeken birilerinden -bilirsiniz nedendir bilinmez tükenmez kalem dünyada en kolay kaybolan şeydir- bic kalemlerimi saklarken düşündüm. kim ne derse desin bic'leri paylaşmak zordur, bir kalem de kıskanılır başkalarından. hele ki ortada onları kaybetmeye hevesli insanlar dolaşırken. canım kalemim benim.

basit ve sade olan güzeldir. daha önce defalarca söylediğimiz gibi.

bu da plastik bir tükenmez kalem üzerine yazılan bir "kalem güzellemesi" olsun. haydi hayırlısı, daha neler göreceğiz.