şükela:  tümü | bugün
 • müteahhitler konfederasyonu başkanı tahir tellioğlu, “bıçak kemiğe dayandı” dedi, binlerce müteahhidin sokağa dökülmemesi için bir an önce fiyat artışlarının geri çekilmesi çağrısı yaptı

  iktidarın ekonomideki canlılığı korumak amacıyla konut-emlak-inşaat sektöründe yarattığı balon, müteahhitlerin de sınırına dayanmasına yol açtı.

  business ht’ye konuşan inşaat müteahhitleri konfederasyonu (imkon) genel başkanı tahir tellioğlu, inşaat sektöründe bir süreden bu yana olan darboğazın devam ettiğini söyledi, “artık bıçak kemiğe dayandı” dedi.

  2017 yılı başından bu yana demir başta olmak üzere inşaat sektöründeki birçok önemli malzemeye yüzde 70 civarında zam yapıldığına dikkat çeken tellioğlu, “kilogram fiyatı 3 liraya doğru yaklaşan demir çelik ürünlerindeki fahiş fiyat artışları, artık sektörün canına tak etmiştir. 2017’nin şubat ayında kilogramı 1,6 lira seviyelerindeki ince demir fiyatı bu hafta 2,8 lirayı aştı. inşaat demiri ithalatında verginin 1 ocak itibarıyla sıfırlanması fiyat artışını durdurmaya yetmedi” sözleriyle durumu örnekledi.

  http://www.patronlardunyasi.com/…aga-dokulur/202607
 • (bkz: su)
 • bugüne kadar sattıkları fahiş evlere saysınlar. yine yetmezse emlakçıları da yanlarına alıp eylem yapsınlar.

  edit: (bkz: merkz) isimli yazardan gelen mesajı aynen yapıştırıyorum. olay sandığımdan daha büyükmüş.

  "selamlar. mimarlık ofisinde calisan esimden aldigim bilgiye göre muteahitlerin karin sancisi malzeme fiyatindan ziyade yeni otopark yonetmeligiymis. eski yonetmelige gore 3 daireye 1 otopark yeterliyken yeni yonetmelikte bu daire basina 1 otopark olarak degistirilmis. yine esimin soyledigine gore muteahitlerin niyeti malzeme fiyatiyla gundem yapip alttan alta hükümete yonetmelik iptali icin baski yapmakmis. çünkü malzeme fiyatlarinin insaat sektoruyle alakali olmadigini ve fiyatlari degistiremeyeceklerini biliyorlar. onemli bir konu oldugunu düşündüğüm icin yazdim bu mesaji. belki ekleme yaparsiniz ve insanlar bilinclenirler. muteahit cakalliklarina dur demek hepimizin gorevi.
  saygilar."
 • bir halt edemeyecek birlikçilerin açıklaması
 • “demirdeki verginin sıfırlanması fiyat artışını önlemedi” demiş zat.

  lan devlet daha ne yapsın. sana sıfırlamış bana sokuyor mtv olarak. mtv’ye bi zam daha yapıp size sübvansiyon mu versin başka ne istiyorsunuz aç köpekler ? imar durumları da sıfırlansın mı? doyamadınız.

  laz müteahhitler ve yoldaşları son zamanlarda bu ülkenin başına gelmiş en büyük kötülüklerdendir.
 • (bkz: itfaiye)
  (bkz: hortum)
 • son günlerde blöf modası var, çıktık çıkıyoruz, yaptık yapıyoruz onlardan birisi.
 • yaparken bana mı sordun o evleri amk.
  serbest piyasa diye emmioğlu hala oğlu giriyorlar, sonra ağlıyorlar. risk her sektörde var, götüne güvenip o demirleri alamıyorsan yapmayacaksın.
 • "sikerler muteahhitleri, ülke boku yemiş sizi mi düşüneceğiz, 16 yıldır yalaya yalaya götürdünüz paralara sayın yavşaklar" diye cevap vermek istediğim durumdur.