şükela:  tümü | bugün
  • "üniversite hastanelerinde kalp ve damar ameliyatına ek ücret meselesi ilginç bir karar.

sgk’nın son sut tebliği, üniversite hastanelerinde kalp ve damar ameliyatı olacaklardan ilave ücret alınmasının kapılarını açtı. "

"kalp ve damar cerrahisiyle ilgili hemen tüm operasyonları üniversite hastanelerinde öğretim üyeleri yapıyor. dolasıyla ameliyat olacakların bu farkı ödemeden hizmet alması mümkün görülmüyor. hastaların ceplerinden çıkarak, hastanelerin döner sermayesine girecek bu ek ücretler"(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…atina-ek-ucret-40122737)

tanım: komünizm çok kötü. ne öyle sağlık hizmetlerinin ücretsiz ve ulaşılabilir olması. parasını vereceksin yok öyle köfte. bir de ben veya sevdiklerimin hiç kalp ameliyatına ihtiyacı olmaz.
  • sağlık alanından liberal bir motto.

(bkz: parasız etin cerrahisi hızlı olur)
  • olay şudur. sen çok gerizekalı bi hükümet olup üniversite (ve hatta eğitim veren devlet) hastanelerindeki bütün hocaları çalışmaktan caydırırsan, kimse ameliyat yapmayı öğrenemez. bundan 15-20 sene sonra cerrahlar yerine kasaplara kalırsın. parası neyse ne, yatırımını yapmak lazım. sadece cerrahiler değil üniversitelerdeki bütün bölümler için geçerli bu. geleceğin tıp öğrencilerini yetiştiren insanların çalıştıkları yerden nefret etmeleri engellenmeli.

bu yüzden özellerde ameliyat ücretsiz ama üniversitede ücretliyse olaya bir de bu tarafından bakmak lazım yani. çok isteyen gitsin devlette ameliyatını olsun, tutan yok.
  • bıçak parası bulamayan garibanların gebermelerine yol açacak olan gerçeklik.

ak partiyi sizin yanınızda sanıyordunuz değil mi ? nıhıhahahahah
  • cleveland derken sorun yok, bıçak parası denince ovvvvvv. kapitalistsen ve liberalsen red etmek ikiyüzlülüktür.

parası yetmiyorsa fasyasını açık bırakacaksın sürünsün.

(bkz: #58126330)
  • sağlığın eşit ve ücretsiz olması ile dalga geçip; özel hastane zincirleri ve ilaç şirketlerini kutsayan her bünyenin kabullenmesi gereken liberal motto.