• bunun 3-5 bin isteyeni 10bin isteyeni de var.
    adaletli hakime saygılarımızı sunarız.
    kimse gazeteci diye hapse girmeyecek doktor diye hapse girmeyecek diye birşey yok.
    çatır çatır milleti yolarken iyi.
    yargılanmaya gelince ben doçentim yok.
  • kaç 500 tl arkadaş? bunun tek seferlik bir şey olduğuna inanan ağır saftır. duyar kasmaya gerek yok cezasını çekecek doçenttir.
  • 5000 liradan fazla maaş alan bir adam (doç. dr+ cerrah- 5000 liradan çok daha fazladır da biz 5000 diyelim) 500 liraya tamah edecek duruma düşüyorsa o onun sorunu. gitsin ekonomi 101 dersi alsın önce.

adamın işlediği suçu "ama yaaa yazık parası yok , sistemin suçu hep :((( ) diyerek acındırmayın.

edit: çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçüncüde ezerler çekirgeyi. bir de binlerce hastayı tedavi ettim böyle bir olaya karıştığım için pişmanım demiş. kim bilir kaç asgari ücretle geçinen aileyi yoldu kim bilir.

tanım: karaktersizdir.

zorunlu edit: tamam vurmayın biliyorum en az 10k+ aldığını. doktoru aklamaya çalışanlar için ufak yazayım demiştim. nerden dedim 5k diye. 10k okuyun siz onu. yeşilim sönmedi bugün.
  • 1. deneyimsiz ise deneyim için çalışması ve böyle bir talebe girmemesi

2. deneyimli ise kurumdan ayrılıp özel sektöre geçmesi gereken doktordur.

ha, kamu'da cerrahlık yapılacak iş değildir. dermatoloji filan yapmayacaksan, tus'u bırak pratisyen kal, kafan rahat olur en azından.
  • darısı profesör olanlarının başına
    (bkz: ilhan paşaoğlu)
  • 500 liraya tamah ettiği için sistem suçlu yani. neyin kafası kardeş bu.
    kaldı ki devlet zaten sağlık sisteminin paralı olması için elinden geleni yapıyor şu anda, buna rağmen devlet hastanesinde çalışıp bıçak parası istiyorsa doçentimiz ayıp etmiştir.
  • nedense şaşırmadığım olay ama herkesi genellemeye gerek yok sanırım.

kamuda bir cerrah vardı seneler önce ismini hatırlamıyorum gerçi. şimdi özel hastaneye geçmiştir belki.

bıçak parası halk arasında kabullenilmiş bir şey sanırım. rahmetli amcamın ameliyatı olacağında babam doktora bıçak parası teklif etmişti , adam dövecekti bizi neredeyse. ''ben paramı devletten alıyorum zaten.'' diye. ha burada yediğimiz üç beş fırça daha var ki onları yazmıyorum.

iyi insanlar az kalsa da hala yaşıyor beyler.
  • içerde bıçak dayayıp sikerler inşallah. (bkz: yetmez ama evet)
  • "bişyiz liriyi timih idiicik hili dişirin"
    gören de çöpten topladığı kağıtlarla geçimini sağlayan üç kuruşa muhtaç biri sanacak. bahsedilen kişi doktor. bir çok kişiden çok daha iyi hayatlar yaşayan insanlar bunlar. aldığı 500 tl ise muhtemelen durumu çok daha kötü olan, yakınının sağlığı için cebindeki tüm parayı vermeye hazır insanların cebinden çıkıyor. duyarın bokunu çıkarmaya lüzum yok. kimse kafasına göre vatandaştan fazla para alamaz. gücü tam sosyal olamayan devlete yetmeyen adam gidip garibanın cebindeki paraya göz koyuyor anasını satayım.
  • az bile yatacak olan doçenttir. gerçi ülkede hangi konuda düzgün ceza veriliyor ki?

halkın bilinçlenmesi lazım artık. bir ameliyat için binlerce lira isteyen omurgasızlar var. adam asgari ücretle çalışıyor belki ve senin rüşvetin yüzünden aylarca aç kalacak.

bu işleri yapanları kimsenin gözünün yaşına bakmadan bimer üzerinden şikayet etmek lazım. bence bu bir vatandaşlık görevidir.
hesabın var mı? giriş yap