şükela:  tümü | bugün
 • haberi

  tıp merkezinde hemşirenin boğazına bıçak dayayan magandayı bir anlık gafletinden yararlanarak etkisiz hale getiren şişli emniyet müdürü.

  vatandaşa efelenen, kamera karşısında şov yapan, garibana evsize ceza kesen polisler değil, işte böyle polisler görmek istiyoruz.

  bazı suserler şok cihazı ya da ayağından vurulmalıydı, çok riskli hareket diyor. açıklayalım. bunun gibi çok dar bir alanda suçluyu ayağından vurduğunuzda etkisiz hale getirmiş olmuyorsunuz. artık ok yaydan çıktı diyen suçlu - hele ki kaybedecek bir şeyim yok diyen, madde etkisinde olanlar - hamle yapar ve rehineyi yaralar. bu sıkça karşılaşılan bir durumdur. şok cihazı da aynı şekildedir. psikolog çağrılmalıydı diyen arkadaşlar da var ama bu olay bir intihar vakası değil, bu tiplerin ne zaman ne yapacağını kestiremezsiniz, zaman bu durumlarda altın kıymetindedir.

  ayağından vurulmalıydı diyen arkadaşlar @csmatrix'in gönderdiği videoyu sonuna kadar izlesinler
 • sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet bitmiyor. bu konuyla ilgili halen düzenleme yapılmış değil. adam bıçakla elini kolunu sallayarak hemşireyi rehin alıyor. rahatlığa bak.

  görevini başarıyla ifa etmiş polistir. umarım saldırganı daha sonra serbest bırakmazlar.
 • riskli bir hamle. neyseki bir kaza olmamış. ama karşıdaki adamın refleksleri daha hızlı olsaydı o hemşire bıçaklanabilirdi.

  bu yüzden bu tip olaylarda uygun pozisyondan kafalarına sıkmak daha mantıklı bence. bir insanın boğazına bıçak dayayacak kadar kendini kaybetmiş bir insanın yaşamaya hakkı yok.

  edit: zaten hemşire bıçaklanmış. (halen bir iddia, teyitli değil.) bence o hemşirenin kılına zarar gelmemesi için bu magandanın ölmesi gerekirdi.
 • rehin alanın tipine gram şaşırmadım. işte bu malum tipler için ekşi’de duyar kasılıyor sabah akşam.
 • bayağı riskli bir hamle olarak görünüyor fakat bıçağı tutan sağ el bileğine doğrudan hamle yapıldığı için kol etkisiz hale gelmiş. ince hesaplama sonucu muhteşem hareket.
 • çok riskli bir davranış olmuş.görüntülerde polis saldırgana müdahale ettiğinde,adamın bıçak tutan eli serbest diğer eli hemşirenin yakasında olduğu için kadın da onlarla birlikte savruluyor.saldırgan ani bir şekilde bıçağı savursa kadının boğazına yüzüne gözüne nereye saplanacağı belli olmayan bıçak hala adamın elinde.polis kararlı bir müdahale yapacaksa saldırganı silahla etkisiz hale getirmek en risksiz çözüm.bir insanı rehin alıp öldürmekle tehdit eden o saldırganın hala yaşıyor olmasının kimseye bir faydası yok.
 • önce elinde bıçak olan kolunu tutup sabitlemiş sonra paketlemiş. o eli kıvırıp yavşağın götüne sokmuştur umarım.

  ödüllendirilmesi gereken polistir.
 • öyle rastgele mi girişmiş diye bir kaç defa izledim fakat müdahaleyi çok profesyonelce ve tam anını kollayarak yapmış. zanlının kolunu duvara sabitliyor tek seferde ve hemşirenin bıçaklanmasını önlüyor. üstüne üstlük bunu yapan bir emniyet müdürü. bize de bu görüntüyü izleyip tebrik etmek düşüyor sadece.
 • ınşallah o bıçak polis tarafından o dallamanın makatına sokulup yan çevrilmek suretiyle saplanmıştır.
 • rehin alan kişinin niçin vurularak etkisiz hale getirilmediğini anlamlandıramamakla birlikte eline sağlık dediğim müdür.
  vurulmasının zor olmayacağı belli, küçük bir alanda kolay hedef. elindeki bıçakla hemşirenin boğazını kesmesi iki saniye sürmez. yani o hemşirenin o kadar polisin gözü önünde boğazının kesilmesi gayet mümkündü. çok şükür öyle olmamış.