şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kıvırcık diz üstü manasına gelen ismine karşılık pek diz üstünde bacağını kırıp oturacak cinsten değildir içi içine sığmaz bu ufaklıkların.
  daha çok bir white terrier in tüyleri hafif daha kıvırcık kulakları sarkık kuyruğu tepede kıvrık versiyonu gibidir bu nedenle white terrierle karıştırıldığı olur.
  yolda gelip geçenler içinde 'fino lan ahah' diyenlere de raslanır.
  tüylerinin bakımı, çok ince olduğundan, ve fazla düz olmadığından çok zordur.
 • şehir köpeği. apartman çocuğu.

  bunu kırsal alana, sayfiye bahçelerine, köylük yerlere tasmasız bırakırsan ondan sonra bütün o dikenleri, otu boku, börtü böceği kırk saat zor ayıklarsın kıvır kıvır tüylerinin arasından. metroseksüelliği gider, berduşa döner.

  ama dağda bayırda rahat gezinsin diye tıraş edersen bu sefer de utanır çıplaklığından, neşesini kaybeder, küser.

  .
 • kendi evime geçtiğim saniyede edinmeyi istediğim köpek cinsi. daha doğrusu büyük ihtimalle bu cins çünkü kendisine benzeyen pek çok kırma da var, tam olarak bilmiyorum hangisini almalıyım. misal bichon poo, poodle ile kırmasıymış sanırım. poodlelar ayrı güzel. ha bak maltipoo da var bunlara benzeyen. hepsi ayrı bitirim. benim istediğim tipse öyle aşırı tüylü olmayan, ama yine de küçük bi ayıcığı da andıran cinsten. hangisini alırsam alayım ilerde tek korkum fazla sararsam çocuk yapmam bunlarla idare ederim.

  canını yediğim kömür gözler
  it oğlu it
 • yıllardır evimizde 4 patili dostlarımızla yaşarız fakat bu bichon frise kadar hiperaktifini görmedim gece dahil uyumuyor uyutmuyor.

  korkusuz ve çok hareketli bir arkadaş.