• erzurum yöresinde kadın cinsellik organına deniyormuş.
    (bkz: bacınızın bıdığı sizlere feda olsun)
  • sevgililerin en özeline verilen lakap.
  • 3 yeşil muhabbet kuşuma da bu ismi vermiştim. annemin camı açıp kaçırdığı, en uysal kuşum ` 1.bıdık , koltuğun altında sıkışıp ölen 2.bıdık, ve eve gelen komşu kuşa aşık olup ardından intihar eden kuşum 3. bıdık. nur içinde yatsınlar...
  • ankara'da, ataturk bulvari'ndan sihhiye'ye giderken sag tarafta yer alan, cocuk giysileri satan bir magaza(ydi?).

cocukken bayildigim bir dukkandi, hala duruyor mu bilmiyorum.
  • 2.5 ay kadar önce iki köpeğin saldırısına uğrayan ve iç kanamadan ölen 6 aylik güzel beyaz kedimin adi.
  • (bkz: akilli bidik)
  • sokakta besleyip sevdiğim canım kedimin adıdır.
    dün her zamanki yerinde göremeyince meraklanmıştım. bugün sevmek için çıktığımda yine aynı yerde gördüm onu. bu kez, seslenemedim çünkü başka birisi kucağına almış seviyordu. yakınlarına gittiğimde kızın, annesine eve alması için ısrar ettiğini duydum.
    bıdık, hayatımda tanıdığım en sıcakkanlı kedi. elimden geldiğince besledim, sevdim, çardakta yanında kitap okudum. akşam koşudan dönerken muhakkak yanına uğrayıp, sevdim. apartmana girerken onu içeri alamadığım için deli gibi vicdan azabı çektim. halihazırda kendi paramı kazanıyor olsaydım ve evde bir kedim daha olmasaydı onu sahiplenmeyi çok isterdim.
    şimdi onu çok seven bir sahibi ve sıcak, mutlu bir yuvası var.
    artık soğuk kış günlerinde, kar yağınca ne yapacağını düşünmeyeceğim. ama onu çok özleyeceğim :')

hoşça kal bıdık <3

edit: bugün bıdık geri döndüüüüüü. sanırım bakamayıp sokağa salmışlar yine. akşamları benimle kalmasını istediğim için eve almaya çalıştım ama gelmedi. korkuyor sanırım. şimdilik dışarıda bakmaya devam.
    nasıl bu kadar bağlandım gerçekten şaka gibi, bir gün ayrılık acısı çektim resmen sözlük:d
  • tdk diyor ki; kısa ve tıknaz.
hesabın var mı? giriş yap