şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: avukatın reklam yasağı)

reklam yasağını delmek için kıvranarak ekşi sözlük'e entry giren bir hukuk bürosu daha. şu yasak doktorlar için kalabilir en azından avukatlar için kaldırılmalı. hem kimse sallamıyor hem de avukatlık kamu görevi falan değildir, geçelim bu işleri.

"uzun süredir üzerinde çalıştığım ancak çözüm bulunamayan projeler falan filan", adam kabızdan gidecekmiş usta bu cümleyi kurmaya çalışırken.
  • muhtemelen arkadaşın kendi bürosu.

yazarın 40 tane entrysi var, birkaç tanesi hukuk eğitimi aldığıyla ilgili. tabii hem müşteriymiş gibi testimonial yazacak kadar utanmaz hem de "ulan birisi entrylerime baksa yalan söylediğimi kabak gibi görecek" diye düşünemeyecek kadar aptal. bu adamları avukat yapan bir sistemimiz var. düşünün işte.

edit: utanmaz demiş miydim? konuyu "başkaları da reklam yapıyor, onların kocaman kocaman büroları var üstelik"e getirmiş şimdi de. mükemmel whataboutism örnekleri sergiliyor, sanki onların reklam yapması kendi yaptığını meşru gösteriyormuş gibi. ayrıca piyasayı bu kadar iyi bilen müvekkiller olması ne kadar ilginç. üstelik hukuk eğitimi de var (ama avukat değil, lütfen!). yalnız girdikleri kavgalarla yeri göğü inleten, cvlerine sayfalar yetmeyecek bu avukatlar kimmiş diye merak etmedim de değil doğrusu. girip onu da araştırırdım da çocuğu daha fazla rezil etmek istemiyorum. selametle.
  • çaktırmadan reklam entrisi girmek bu kadar zor olmamalı.

değme reklamcılara taş çıkartacak şekilde entry girilmiş, müvekkil baya memnun kalmış olmalı.

tanım: bir hukuk bürosu.

hayırlı işler. instagram daha faydalı oluyor diye biliyorum bu arada.
  • (bkz: kuzenim yazmış) istanbul barosuna şikayet edilebilir. eğlence arayan diğer meslektaşları baro disiplin kuruluna davet ediyorum
  • yapacağınız reklamın devranını şey edeyim dediğim, reklam yasağını delen bir hukuk bürosudur. meslektaşlarına ve tabi olduğu yasalara saygılı olmayan bir hukuk bürosundan hukuki hizmet almak ne kadar akla mantığa sığar siz düşünün suserler
  • bir malpraktis sonucu kronik basur olmam ve akabinde acılı yiyemedigimden ötürü yaşamış olduğum maddi manevi tüm kayıpları uzman kadroları ile sonuca ulaştıran bu büro sayesinde yüzüm güldü.

görüşmemiz esnasında siyah tekli minderli deri koltuklarının dibine dibine osurmamı ise hiç dert etmediler. insanlık ölmemiş, hukuk bürosu açmış dedirtti.
  • ooo reklam alırım bi dal.
    yarın öbür gün hazır başlığı açılmışken başına gelen kötü şeyleri de insanlar yazarsa -ki iyiye iyi diyoruz- üzülmeyesin battık diye.
  • deveye diken avukatlıkta bien sloganı ile insana güven veren etik değerleri çöpe atan avukatlık bürosu :-)
  • daha kendi kanununa saygısı olmayanların hukuku savunduğunu/savunabildiğini sanmak..
  • henüz sabit bir numarası veya sekreteri dahi olmayan hukuk bürosu.