• sekerli bi sakız, ilk piyasaya çıktığında, çocukları (yani bizi, biz çocuktuk o zamanlar) "dev balonlar yapabiliceksiniz ve patlayınca bi yere yapışmıyacak" dıye kandıran (ben yeğenımın saçına yapıştırmıştım ve tepe ortadan iki lülesı gitmişti, ablam çok kızmıştı) bi reklam politikası ızlemişti ve üstü pudralı gıbıydı.

şimdi kıvam değiştirmiş biraz
  • karpuzlu kavunlu gibi abidik çeşitleri olan sakız
  • reklamlarında iç içe iki balon şişiriyodu insanlar..çok deneyip en sonunda başarmıştım ben de...
  • ustunde tatli, toz gibi bir sey vardi, en cok o cekmisti beni bu sakizlarda, bi de kavunlusunu cok severdim
  • sıradan sakızlardan en az iki tanesinin ulaştırabilceği doygunluk hissine sadece bir tanesiyle ulaşılabilen,ağız dolduran pütürlü sakız.
  • şişen de şişen şişen de şişen sakız.
  • western ortamında geçen bir reklama sahip olan sakız. şerif ya da iyi adam kötüleri big babolla harcıyordu.
  • turkiyedeki tek kaliteli balonlu ciklet. ama kisa surede sertlesmesi sinir edio.
  • şekersiz sakız ile beraber kullanıldığında şişirilen balonu iki katı büyüyen ve kolay kolay patlamayan sakız modeli idi*
  • en iyi yanı yüzünüze patladığında pis pis yapışmaması olan bu aralar yine bütün bakkal çakkallarda ortaya çıkmış çene yoran sakız.. ilk çıktığında ilkokuldaydım kocaman balon yapıcam diye telef olurdum..
hesabın var mı? giriş yap