şükela:  tümü | bugün
  • telsim reklamları sayesinde meşhur olmuştur.
  • once bu gelir dolanir insanin agzina sonra super girls dont cry der beynin bi yerlerindeki dongu... eger disiyseniz ya "big"(buyuk) olmak ya guclu olmak ya da super olmak gerekiyordur "sadece insanim ve zaaflarim var" diyemezsiniz sonra da birtakim insanevlatlari ortaya cikar: "kadinlar bilgisayar ve araba almasin kullanmasin" derler... coktan basladiginiz isyanlari surdurursunuz duvarlar ustunuze ustunuze gelir, "dagilin laaaan" dersiniz...
  • arkaplanı olduğu telsim reklamında yanlış hatırlamıyorsam küçük bir kızın salıncakta sallandığı bir sahne bulunan, zamanında bir hayli tutulmuş şarkı.
  • 3-4 sene ile sözlüğü kaçırmış bir şarkı. 2002 yılında ya da sonrasında çıkmış olsaydı bu şarkı muhtemelen başlığında 5 değil, 150 entry falan olurdu. neyse canım, entry değerine göre biçilen bir popülarite -henüz- oluşmadı dış dünyada. yine de, bir entry de benden olsun.

büyük şehre gelen, kasaba kadınının hikayesini anlatır bu şarkı. abd'de pek meşhurdur bu tema. bizdeki "köyden şehre şarkıcı olmaya gelen kız" modelinden bir üsttür. zira burada "birey" olmak kavgası var...
  • bu şarkıyı ortaokul ve lise yıllarında dinleyip "cool" olduğunu sanan genç ve duygusal ergenler şimdi ismail yk dinleyip eğlenmeye çalışıyor.
  • telsim'in bu şarkıyı kullandığı reklamı şuradan izlenebilir. kanaatimce bir türk şirketi için çekilen en iyi 10 reklam arasına girebilir.
  • gariptir aradan kaç sene geçtiğini bilmiyorum ama çocukken bende telsim reklamında görüp çok beğenmiştim ve o günden beri canım sıkıldıkça dinlediğim özel şarkılardan biridir benim için her dinlediğimde farklı duygular katar, mükemmele yakındır.
  • zamanında - tek basamaklı sınıfların başlarındayken - ingilizce kursunda sık sık dinlediğimiz ve o zamanki saf duygularla hüzünlendiğimiz; aynı zamanda o zamanki sınıfımızda birçoğumuzun söyleyebildiği ilk ingilizce şarkıdır.
    yıllardan sonra tekrar kulağına çalınırsa insanın, birkaç on yıl öncesine ait fotoğraflardan oluşan bir albüm etkisi yaratabiliyor bünyede.
  • dinlendiğinde eskiye dair can yakan sayılı şarkılardan. duyulduğu anla duyguların harekete geçtiği an aynı.
  • telsim kullandırtacak kadar güzel bir şarkı.