şükela:  tümü | bugün
  • algida’nın yeni dondurması.

golf markasından hoşlanmam ama metro diye bir dondurmaları vardı; efsaneydi. one benzettim.

bayağı güzel olmuş ya. çikolata, karamel uyumu muazzam. geçen yıl cornetto toblerone’a dadanmıştım ama onun üstündeki çikolatayı seviyordum. bunun her yeri güzel.:)

yalnız yemesi biraz zor geldi bana, tutacak yeri yok. dondurma bittikçe yemek zorlaşıyor. hadi evde ağzına, yüzüne, eline sürülmesi sorun değil de dışarıda yenmez.
  • algida'nın yeni sezonda piyasaya sürdüğü yeni dondurması. hakkında ilk söyleyebileceğim şey; efsane olmuş.
  • kalınlığı beklentimin altında kalmış, algida'nın yeni dondurması. daha kalın olsa daha tatmin edici olurdu. daha kalın istiyoruz algida!
  • muhteşem bir şey. gerçekten market dondurması yemeyen ben bile her gün 1 tane yiyorum. buzlukta her zaman 3-5 tane var. nedense bana 90'lar çocukluğumu hatırlatan bir tadı var.

not: üstteki yazarın dediği gibi ambalajı çok kötü kokuyor. bende bizim buzlukta ambalajın üstüne koku sinmiş falan sanıyordum meğer kendi kokusuymuş.
  • algida'nın hazır dondurmalar katagorisinde gayet başarılı bulduğum yeni dondurması. genelde yazın tadelle veya alaska frigo dışında paketli dondurma tercih etmiyorum ama bu da beğendiğim hazır dondurmalar arasına girdi.

artıları:
    + başarılı bir tadı var, sütlü buz değil de biraz daha dondurmayı andırıyor
    + çikolata, sütlü dondurma ve karamel uyumu gerçekten kararında kullanılmış
    + dış kaplama çikolatası benden geçer not aldı

eksileri
    - çok pahalı, magnumdan daha pahalı nasıl olabiliyor?
    - içerisindeki sütlü dondurmayı dondurma olarak kabul etmeye çalışsak da dondurma katagorisine çok sokamıyoruz, yine sütlü buzu andırıyor
    - tadelle ve alaska frigodan daha başarılı olduğunu düşünmüyorum özellikle fiyat olarak karşılaştırdığımızda
    - dış katman çikolatası daha kalın olması gerekiyor kesinlikle
    - içerisinde hafif bir çikolatalı kek olsaydı belki daha efsane olabilirdi gibi geldi bana :)
  • kalın kıtır çikolata diyor ama magnumun çikolatasından daha ince ve daha az kıtır. ne anladım bu işten.
  • ilk defa denedim şuan ve bundan böyle alacağım dondurma olacak. frigola ve nogger, sizleri unuttum sanmayın. yalnız ambalajı çok kötü kokuyor bunun sanki*, ya da bana öyle geldi bilmiyorum. ambalajını koklayıp mesaj atan olursa sevinirim.

edit: @prensiniz mesaj attı, ambalajı çöpten yapılmış gibi diyor.
  • algidanın daha önce nogger winner olarak sattığı dondurmanın şeklini değiştirerek piyasaya sunduğu yeni ürün.

bana ilk ısırıkta bu zaten daha önce de vardı nasıl yeni olabilir hissi uyandırdı. biraz bakınca sanıyorum önceki yaz satılan nogger winnerı anımsadım.
  • reklamlarda çikolata ve karamelin birlikte olduğunu görünce yeni favorim olur diye düşündüğüm dondurma. ama hiç sevemedim, algida'dan karamelli bir dondurma yiyeceksem bunu yiyeceğime super cornetto chocolate disc veya nogger sandwich efsanelerini yerim daha iyi..
  • beş para etmez dondurma. dışındaki çikolata çok adi ucuz belli oluyor. kakaoyla sıcak çikolata yapmaya çalışın aynısı işte onun. içindeki karamelli vanilyalı kısımda da yoğun bir aroma yok. maksimum 2tl edecek şeye boş yere 5 tl vermeyin.