şükela:  tümü | bugün
  • olduğu gibi aktarıyorum: taksim meydanı'nda - buluşmaya geciken- yabancı bir ülkenin vatandaşı olan arkadaşımı bekliyordum. big bus b 'ye ait olduğunu sonradan öğrendiğim kırmızı otobüs, cihangir'e inen yolun kenarında (the marmara oteli) karşısında park halinde bekliyordu. içi boş 2 katlı otobüsün önünde bekleyenler vardı. görevlilere yaklaşıp (belki yabancı arkadaşımla istanbul turu atarız) diye düşünerek: 'sistem nedir?' diye sordum. cevaben bana: "sistem 15 temmuz'dan bu yana baştan ayağa değişti. sen gezici misin, chpli misin, yoksa reisçi misin?" denildi. bende tam 'chpli tipi' varmış. önce şaşaladım. zira sayılan iradelerin hiçbiriyle tamtamına ideolojik örtüşmem yok. chp dendiğinde ayrıca midem çok bulanıyor. yalnız turistik kent turu konusunun 'şucu' ya da 'bucu' olmayla nassıl bir bağlantısı olduğunu çözmem için uzun zamana ihtiyacım var. eşcinsel olsam, zenci olsam, arap ya da japon olsam. liberal olsam, mhpli olsam hdpli olsam ne yazar. ülke nerede yahu? kederlenmemek elde değil. ben ak parti'ye (de) oy atmışlığı olan biriyim(referandumda). bazı konuda o haklı oluyor bazısında da bu. ama ne ilgisi var? sapla saman bu kadar mı karışır yav!? http://eng.bigbustours.com/international/home.html