şükela:  tümü | bugün
 • marley marl'ın kanadı altındaki juice crew'un üyelerinden. en iyi freestyle yapan mc'lerden biridir. kool moe dee'den büyük ölçüde etkilenmiştir. çoğu kişi tarafından juice crew'un yenilgisiyle sonuçlandığı kabul edilen the bridge wars'a katılmamış, fakat roxanne shante'ye ghostwriter olarak yardım etmiştir.

  ayrıca rakim ile aralarında çıkacak bir mic battle dj scott la rock'ın öldürülmesi ile başlamadan bitmiştir. iki taraf scott la rock'a saygılarından böyle bir savaşa girmemiştir.

  fakat başlasa ne süper olurdu. iki taraf da tarz olarak birbirine benzediği için uzun bir süre bitmezdi. bence kazanan plak üzerinde rakim, canlı battle'da kane olurdu. çünkü rakim'in rhyme'ları biraz daha şiirsel, daha fazla üzerinde düşünülmüşken kane'in rhymeları daha sert ve doğaçtandır. ikisi de efsanedir orası ayrı.
 • golden age döneminin fresh mc'lerinden olur kendisi. hatta marley marl'ın juice crew oluşumunda da yer aldığı sırada çıkardığı 87 kayıtlı long live kane albümüyle dikkatleri üzerine çekmiştir. jurassic 5 grubunun a day at the races parçasına feat. yaparak yıllar sonra ortaya çıkmış, hala cold crush olduğunu cümle aleme göstermiştir mr. kane.
 • set it off isimli parcasi dinlenmelidir.
 • ismindeki big vucut olculerine atifta bulunuyor diye dusunuyorum. gercekten buyuk adam.
 • yaşayan hip hop efsanesi. sahnede back vokal kullanmadan o flowları tek nefeste 50 yaşında nasıl söylediğini gerçekten aklım almıyor. onu sahnede izlemesi gerçekten büyük keyifti.
  başka bir elemanın another victory'i istemesini kırmazken, ben the day your mine diye bağırdığımda ''i don't remember all the way'' demesi üzse de bize güzel gece yaşatmıştır. kendisiyle el sıkışmamıda ölene kadar unutmam herhalde..
 • something from nothing the art of rap'te, ice t'nin "eğer genç bir rapçiye yardım edeceksen, ona vereceğin ilk nasihat ne olurdu?" sorusuna "ona öğretmeye çalışacağım ilk şey, özgünlük olurdu. bence bu çok önemli, çünkü trendler gelip geçer. ve trend gittiğinde, sen de gidersin." cevabını veren efsane.