şükela:  tümü | bugün soru sor
 • beğendiğim dürümcü.

  big chefs in "kardeş" firmasıymış.

  dürümü lezzetli ve "big" denebilir.

  hilltown da dolaşırken ani bir dürüm krizi sonucu dikkatimi çekti. daha önce böyle bir "icat" var mıydı bilemem ama siparişi verdikten sonra elinize tutuşturdukları "çubuk" olayını burada gördüm. "siparişiniz hazır olunca titreşim gelecek" dedi, eleman.
  dalga geçip, geçmediğinden emin olamadım bir an. dürüm krizinin etkisi ve amigdala tepkisiyle "bu ne lan" bile diyesim geldi. istediğiniz yere oturun, dolaşın (çok uzakta değildim), sipariş hazır olunca ışık ve titreşim uyarısı geliyor bu zımbırtıdan. zekice ve ilginç bir çözüm ama dürüm parasını yakma uğruna bunu çalan manyaklar bile olabilir.

  dürümü dışında naneli ayranı da denemenizi tavsiye ediyorum. hafif ekşi, doğal ayran tadı çok hoşuma gitti.
 • uygun fiyata lezzetli ve kaliteli ürün sunan bir yemekçi. bize böyle şeylerle gelin. amerikan fast foodcusuna muhtaç olmayalım.
 • big chefs adına aldanıp denemek istedim ve "big dürüm et" söyledim. tatsız tuzsuz, saman gibi bir dürüm geldi. tamam, bağdat caddesi'ndeki şubelerinin kalitesini beklemiyorum fakat bu kadar da vasat olmamalı. bir buçuk diye sattıkları dürüm, dışarıda herhangi bir dürümcünün bir porsiyonuna ancak denk geliyor ve 27,5 lira. kullandıkları ham ve kalın lavaş ise tek kelimeyle berbat. dürümün yanında verdikleri mini boy patates fena sayılmaz. bu p/f oranıyla en fazla bir yıl daha giderler.