şükela:  tümü | bugün
181 entry daha
  • her bölümü tek tek insan psikolojisi üzerine gerçekçi tespitler yapan bir dizi olmuş. son zamanlarda artık filmlerin 1,5-2 saatlik etkileme süresine nazaran böyle her bölümü bir film kadar özenli dizilerin çağı gibi geliyor bana. almış yürümüşler. hele de ana karakterlerin kadın oluşu ve onların iç dünyasına odaklanıyor olmak şüphesiz erkek karakterlerin çoğunlukla ön planda tutulduğu bu dünyada sempati kazanması için başka bir sebep.

    ve madeline ayağını burkmasaydi belki de bunların hiçbiri yaşanmamis olacaktı? veya zorbalikla suçlanan ziggy daha ilk saniyede annesini bu hanima yardım etmesi konusunda uyarmamiş olsaydı ve suçlandığı gibi duyarsız olsaydı da bunlar yasanmayabilecekti?

    hayatın gidişatı ufak tesadüfler üstüne kurulu. herkes sirf etrafindakilerden değil en çok kendinden sakladığı gerçekleri ve yalanları ile yaşamaya çalışıyor. zaten en zoru da kendimizle kaldıgımız an kendimizle yuzlesebilmek değil mi? bunu başarabilecek kadar güçlü bir psikolojik alt yapımız var mi yoksa hepimiz hasarlarimizla baş ederken mi yakalanıyoruz?

    çok soru var dizide. içinizi burkacak canınızı sıkacak kadar çok.

    izleyin.
55 entry daha