• harika bir kadroya sahip, 7 bölümden oluşan ve hbo kanalında yayınlanan mini dizi.
    nicole kidman, reese witherspoon, shailene woodley, alexander skarsgard, laura dern ve zoe kravits gibi, bir dizide kolay kolay bir araya gelemeyecek bir kadroya sahiptir.
    ayrıca 2017 emmy ödül töreninden 5 ödülle ayrılmıştır:
    en iyi mini tv dizisi, en iyi kadın oyuncu (mini dizi - tv filmi) - nicole kidman,
    en iyi yardımcı erkek oyuncu (mini dizi - tv filmi) - alexander skarsgard,
    en iyi yardımcı kadın oyuncu (mini dizi - tv filmi) - laura dern
    en iyi yönetmen (mini dizi - tv filmi) - jean-marc valle.
  • dizi, sadece yedi bölümden oluşuyor ama ara vererek izlemek zorunda kaldığım için uzun zaman aldı bitirmem.

nefis bir iş çıkarmışlar, yılların polisiye izleyicisi/okuyucusu olarak ters köşelere ben bile düştüm. heyecan son dakikaya kadar ayakta, oyunculuklar çok sağlam ve müzikler çok güzeldi.

--- spoiler ---

aklımı kurcalayan, net olarak verilmeyen tek şey, ed’in abigail ile olan ilişkisi. sezdiğim kadarıyla ed, üvey kızını bir şekilde taciz ediyordu ve abigail’ın evden ayrılmasına da aslında bu sebep oldu.

--- spoiler ---
  • veletlerden dolayı soğuma noktasına geliyordum ki, olay direkt olarak onlarla hiçbir alakası olmadığını anlayınca izlemeye devam ettim. pişman da değilim.

konunun tek bir kişinin ekseninde dönmemesi gayet hoş, izleyici için biraz riskli fakat nabzı yakalıyor. güzel olan da buydu sanırım.

--- spoiler ---

finali kesinlikle slap slup twist cinsindendi..

--- spoiler ---

izlemeye değer lakin kalkıp da birine ısrarla da tavsiye etmem. önerilebilir dizi klasmanında ancak. eyyorlamam bu kadar.
  • son derece etkileyici bir kitaptan uyarlanmış müthiş bir mini dizidir.

toplam 7 bölümden oluşan bu dizi 8 adet emmy ödülü kazanmıştır.

şimdilerde türkiye'de "ufak tefek cinayetler" isimli bir dizi, big little lies'ın konseptini benimsemiş görünmektedir. ancak konseptler benzese de konular (şimdilik) örtüşmemektedir.
  • güzeldi.
    şahane durağan ama içten içe kaynıyor.
    bağırarak şarkı söyleyen, çok güzel bakan, titrek saçlı chloe sen nasıl bir tatlısın.
    sonu çok sürpriz değildi belki ama gidiş yolu başarılıydı, puanları oradan topladı bence.
    oyuncuların hepsi ayrı ayrı başrol ve ayrı ayrı iyidi.
    ekrandan o an orada olma hissini almak zordur, bunu başarabilmek bile yeterli bence. olmuş dizi.
    devamının gelip gelmeyeceği belli değil sanırım, nicole kidman'ın bir konuşmasına denk geldim de, o da sevmiş diziyi belli ki, neden olmasın devamı gelebilir falan dedi. hadi bakalım inş.

ya tabi bir de, evinden koşarak okyanus kıyısına inmek...ah çok fena.
  • vur kadehleri, vur vur.

2018’de 2. sezon çekimlerine başlanacak olan dizi.
  • insanın içini eriten oyuncu kadrosuna sahip mini dizi. (bkz: nicole kidman)

bir sezon dizi iki günde çerez niyetine gitti bitti.

çocukları 1.sınıfa başlayan veliler ilk günün sonunda aralarından birinin bir başka çocuk tarafından saldırıya maruz kaldığını fark ediyor. bu saldırılar devam ettikçe zorbalığı yapanı bulmaya çalışırlarken kendi aralarında kutuplaşmalar ve çatışmalar başlıyor. çocuklar üzerinden ailelerin yaşamları, seks hayatları ve sakladıkları sırlar mercek altına alınıyor.

izleyecek dizi arayanlar kesinlikle bir göz atmalı. eyyorlamam bu kadar.
  • ılk sezonu bir solukta oturup izledim.guzel dizi yapmislar helal.
    --- spoiler ---

ilk bolumden itibaren 3 sey ongordum
    1.oldurulen kadin karakterin coklugundan kadin saniliyor ama erkek
    2.ziggy nin babasi kasabadaki erkeklerden biri
    3.amabella bir cocuk tarafindan degil bir buyuk tarafindan istismar ediliyor
    sonuncuyu tutturamadim bi..bi de son bolumde cinayetten sonra 4 kadini anladik da bonnie neden bu gurbun icinde demek ki katil o dedim..dedim yani..
    grubu gözetleyen kişinin tori(tiyatrocunun karısı) olduğunu söylemeye gerek yok sanırım.2.sezon kadınların basına bela olacaktır.
    --- spoiler ---
  • ciddi ciddi okyanus manzaralı evlere özendiren dizi.

--- spoiler ---

iki kadın bir adam:

- biri standart güzellikte, standart bir işi olan biri. otelde yeni tanıştığı biri tarafından darp edilip, tecavüze uğruyor. ve sonuç olarak güle güleyle terk ediliyor. o günden yadigar kalan çocuğu tek başına büyütmesi de cabası.

- diğeri standart üstü güzellikte, saygın işi olan biri. bu sefer bu kadın kendinden yaşca küçük olan bu adamla -evleniyor-. kadın çocuk yapamıyor ama eşi pes etmeden sürekli yanında ona destek oluyor, adam uzakta olsa bile yine karısını arayıp kendini öyle tatmin ediyor, aldatma yok, iyi bir baba. bu kadına da şiddet uyguluyor adam ama cevabını alınca bir sexle tutkuyla olayı kapatıyor.

peki diğer standart kadın adama da vursa sonuç bu kadar hafif mi kalırdı ölüme mi giderdi az çok tahmin ediyoruz.

sonuç olarak güzellik ve saygılığın olduğu çirkin bir dünyada yaşıyoruz. eğer standartsan başına gelenleri kendin atlatıyorsun standart üstüysen yanında her zaman birileri oluyor.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

3. bölümden anlıyoruz zaten ziggynin babasının perry olduğunu ve jane in perryle karsilastiginda perrynin öleceğini ve son bölüme kadar jane ile perry nin kaç tane karşılaşma imkanı oldu ama bi türlü karsilasamadilar 7 bölüm sürsün hikaye diye (en sonuncusunda perrynin sidik torbası patladı :))
    jane celesteye diyor ziggy siddete meyilli olabilir sonucta babasinin geni var.orda da amabellayi istismar edenin ikizlerden biri oldugunu apacik ortadaydi.
    yani bi tek katil kesin jane diyordum o bonnie cikti oda bonnie ile maddeline arasını yapmak için yapmışlar gibi ama çokta önemli bi detay değildi.
    bizdeki ufak tefek cinayetler daha tahmin edilemez ama okyanus farkı big little liesi öne geçiriyor
    :)
    chole mükemmeldi o anasına babasına kadın adam diye hitaplari,müzikleri olacaksa senin gibi olmalı benim çocuğum :)

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap