• 2. sezonda meryl streep'i görünce onca iyi ve ünlü oyuncu yanında bir ohaa çektiğim dizi. konusu, işlenişi, müzikleri ve oyunculuklarıyla bence çok klas ve farklı.
    nicole kidman'ı yakıştıramamıştım bu role ve diziye, umarım streep için de aynı şeyleri düşünmem. izleyelim bakalım.
  • başladı yahu sonunda başladı. meryl streep’in karakteri öyle muazzam olmuş ki hayran kaldım. aşırı sivri bir karakter ve sivriliği ile neredeyse her sahnesinde kahkaha attırdı bana. bu sezon efsane olacak umarım, ilk sezon gibi. ve de “madeline” gibi bir anneye sahip olduğumu düşündüm de gerçekten çok zor bir kadın. sabır versin büyük kıza… (kızda bazı konularda aşırı ama annesine çekmiş belli )
  • bu dizinin ikinci sezonunun geleceğini ilk ben söylemiştim. kanıt: (bkz: #68224216) tabii o zamanlar bu kadar ayağa düşmüş mainstream bir dizi değildi.

herkesin üşüştüğü şeylere inanılmaz alerji geliştirdiğim için ikinci sezonunun berbat başlaması beni sevindirdi.

ben şimdi gizli kalmış altyazısı dahi gelmeyen -allahtan- güzel dizilerime döneyim.
  • bir bu bir de 13 reasons why tek sezonda bitirilmesi gereken dizilerdi. diğerinin devam sezonu saçmaydı bakalım bu nasıl olacak.
  • diziyi özlemişim, sanki ilk bölüm de ölen tecavüzcü için bir üzüntü ve güzelleştirme yapılmış gibi geldi.. ikinci bölüm de daha netleşir galiba.
  • daha once hic yapmadigim seyi bana yaptirtan ve bir oturusta butun sezonu izleten dizi oldu. kanepeye mihlandim, gozumu ayiramadim ekrandan.. vay be..
  • mini diziydi gömmüştük halbuki
  • pazartesi günü eve koştura koştura gitmemi sağlamış dizi. inanılmaz merak ediyordum yeni sezonu, çok iyi bir bölümle açılış yaptılar. kraliçemiz madeline martha mackenzie başta olmak üzere monterey beşlisini oluşturan bütün kadınları ayrı ayrı özlemişim.

meryl streep öyle oynamış ki bu bölümden sonra sadece okyanusu seyretse gene emmy alır. reese witherspoon'la olan sahneleri çok eğlenceliydi ve diyaloglar çok yerinde yazılmıştı.

--- spoiler ---

''you know, the other day i was with some friends, and their sons were not a patch on your dad. not a patch. i felt so angry—angry—you know, that their mediocre, second-rate, pudgy, balding, middle-management sons are still alive.''

--- spoiler ---

madeline'ın ''i don’t gıve a fuck i don’t care about fuckıng homeless people'' diye kudurduğu sahnede de kendimi tutamadım güldüm kendimi çok kötü hissediyorum. :(
  • yeni sezon ilk bölümünü az önce izledim ve direkt ikinci sezonu ilk sezondaki bölümlere göre daha iyi buldum özellikle meryl streep’in sahneleri o kadar akıcı ve güzel ki.anlaşılan monterrey beşlisinin hepsine kök söktürecek :)
  • bir insan bu kadar yakışıklı olabilir. izleyenler kimden bahsettiğimi daha okumadan anlamıştır. nefretlik bir karakter olmasına rağmen adamı hayranlıkla izliyorum.

not: erkeğim. kadınları düşünemiyorum izlerken. bir yandan söverken bir yandan "nasıl ya, mümkün mü böyle bir şey" diye diye izliyorlardır mutlaka. en son bu kadar etkileyici bir karakteri nip/tuck ile izlemiştim. (bkz: julian mcmahon)

tanım: son birkaç sene boyunca izlediğim en iyi dizi. zengin aileler, güzel ev kadınları... çok klasik bir konu ama izleyin ve atmosferin sizi sarıp sarmalamasının tadını çıkarın.
hesabın var mı? giriş yap