*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kpopun orjinal çocuklarıdır. her albümleri, her şarkıları, her kıyafetleri olay olur. özellikle lider g-dragon değişik giyim tarzı ve şarkı sözleri ile öne çıkar.
 • güney kore ülkesinin boys anılar grubu olması muhtemel grup.
 • bunu bilmiyorum ben gangbang biliyorum
 • albüm bekleyen hayranlarını çatlatan 5 kişilik bir k-pop grubu. sadece kore'nin değil tüm asya'nın en ünlü gruplarından bir tanesi olmasına rağmen 2 seneden fazla bir süredir inatla yeni bir albüm yayınlamıyorlar, geçtiğimiz 2 seneyi bol bol konser vererek geçirdiler, önce 2012 de alive tur ile dünyayı dolaşıp 50'ye yakın konser verip 800.000 civarı izleyici topladılar, ardından 2013 de japonya da 5 farklı dome da konser veren ilk yabancı grup olarak tarihe geçtiler 5 farklı dome da 17 konser verip 850.000 civarı seyirci topladılar.

  bu arada solo olarak da çalışmayı ihmal etmediler, 2013 yılında grubun solo olarak da harika kariyerlere sahip olan 2 üyesinden önce (bkz: g-dragon) albümüyle ardından da (bkz: taeyang) yayınladığı single ile büyük başarılar elde ettiler. ayrıca bu ikilinin gelecek sene bir alt grup oluşturarak albüm yapacakları söyleniyor ki bunu her ikiside röpörtajların da tarih vermeseler de doğruladılar. zaten bigbang grubu kurulmadan önce taeyang ve g-dragon ikilisi gdyb adı altında çıkış yapmak için çalışıyorlardı daha sonra şirket ikilinin bir idol grup olarak çıkış yapmasına karar verip bigbang grubunu oluşturmuştu yakın zaman da gelecek bir albüm ile ikilinin gdyb hayalini gerçekleştirecekleri söyleniyor.

  açıklanana göre grup üyeleri yeni şarkı yazma çalışmalarına başlamışlar. albümün 2014'ün sonuna doğru geleceği söyleniyor ki bu muhtemelen uzun bir süre için bigbang olarak son albümleri olacak çünkü yavaş yavaş askerlik yaşları gelmeye başladı muhtemelen gelecek sene grubun yaşça en büyüğü top askerlik için başvuracaktır.
 • günlerdir deli gibi fantastic baby şarkılarını dinlediğim grup
 • lideri g-dragon olan 5 üyeli k-pop grubu. hayranlarına vip denir. bigbang üyeleri: g-dragon, taeyang, t.o.p, daesung, seungri.
 • bae bae ve loser ile comeback yapmış gruptur en sonunda.
  ancak alışılageldik bigbang şarkıları değildir. bigbang eski tarzından yavaşça uzaklaşmakta ve blue ya da backstreet boys gibi bir grup olmaktadır. gerçi playlistime bae bae belki girebilir... o da t.o.p. sayesinde yine.
 • bang bang bang ciktigindan beri dinliyorum resmen bagimlilik yapti 2. parca cuma gunu gelecek...
 • we like 2 party klip tabiki de geldi...

  aynı zamanda we like 2 party'nin klibi kbs tarafından yasaklandı... klip çekimlerinden önce alkol aldıklarını ve klipte bu yüzden daha rahat ve gerçekçi davrandıklarını açıklayan yg entertainment kbs'de tepkiye neden oldu falan filan işte yine de çok tatlı klip olmuş... made albümünün en şirin şarkısı cuma günü değilde pazartesi yayınlansaydı belki daha fazla izlenmeye sahip olabilirdi ama şarkı cuma ateşiyle ilgili bir cümle içerdiğinden cuma günü yayınlanmıştı neyse sonuç olarak gayet bigbang vari vıp'leri mutlu edecek tatlılıkta bir klip olmuş
 • bu senenin mayıs ayında "made" albüm serisinin ilk iki ayağını tamamlamış gruptur. (bkz: bae bae) (bkz: loser), (bkz: bangbangbang)(bkz: we like 2 party) birbirinden tamamen farklı tarza sahip dört şarkıdır. serinin diğer dört şarkısı da da önümüzdeki iki ay yayınlanacaktır ve "made" serisi tamamlanacaktır. merakla beklemekteyiz.