• farmatek isimli ilaç sanayi şirketinin sporcu besinleri üreten firması.
    ürünlerini yeni deneyeceğim lakin paketlemeleri güzel, fiyatları uygun.
    umarım içerikleri aynı şekilde güzel çıkar.
    https://www.bigjoy.com.tr/
  • yüksek proteinli barlar.. bir ara hastalarım için yüksek proteinli seçenekler ararken internette görmüştüm ancak fosfor içerikleri de bir o kadar yüksekti. böbrek hastalarının tüketmemesi ya da kontrollü tüketmesi gereken ürünler. dün migros raflarında gördüm. sağlıklı olan ve kas yapmaya çalışan gencolar için ara öğün alternatifi olabilir.
  • ilginç bir şekilde whey proteinin içine kreatin monohidrat koymuş olan supplement firması.

https://i.hizliresim.com/d75k14.png

ınstagram'daki whey protein reklam linkinin altına yorum yazıp bunu niye yaptıklarını sordum, yorumumu sildiler. böyle saçma bir şeyi madem yaptın, izah et de anlayalım. whey proteinin genellikle antrenmandan hemen sonra kullanılan bir şeydir. dolayısıyla vücuda o esnada kreatin (hem de monohidrat olanından) yollamak, böbreklere gereksiz yere yüklenmekten başka işe yaramaz. zira whey proteinin amacıyla kreatinin amacı çok farklı şeyler.

optimum whey gold gibi efsanevi bir protein tozuyla aynı fiyata satıyorsan farkın bu olmamalı genç. bizimla değılsın.
  • migros'ta gördüm aldım... protein tozunu ve bcaa’ları tek kullanımlık paketlere
    koymuşlar, bu işe meraklısı sevinecektir herhalde. ben proteinin aromasını
    sevdim, tabi damak tadı meselesi. ahanda şurdan bkz;

protein.html bigjoy
  • 2244 gram whey proteini 2017 sonu itibarıyla 229 tl.ye satılan yerli supplement markası. dünyanın en çok satan ve en çok ödüllü whey proteini olan optimum gold whey'in 2273 gramlık kutusu 239 tl. fiyatlar uygun diyen arkadaşlar kusura bakmasın ama aynı paraya herhalde optimum nutrition tercih edilecektir. hammaddeyi mecburen dışarıdan getirtince yerli marka olmasının bir avantajı olmuyor demek ki. bigjoy'un şu an kıran kırana geçen supplement piyasasında pazarda yer bulabilmiş olmasının sebebi ürünlerinin marketlerde bulunabilmesi ve küçük ambalajlarda sattıkları bazı aminoasitlerin fiyatının uygunmuş gibi görünmesi.
  • çikolatalı whey proteinini suyla karıştırırsanız öğürmekten içemeyeceğiniz yerli supplement markası.
    (çileklisini alın)
  • bu fiyatlara optimum dururken neden bigjoy alayım diye sormuşlar. tüketici gözüyle hemen açıklayım;
    her whey proteini bcaa içeriyor ama bu adamlar ilave bcaa ekliyorlar. her pakete ekstra yaklaşık 3 gram (instagramdan firmaya sordum) ekliyorlarmış. bu da 1 kutuda 68x3: 204 gram bcaa almanız demek. optimum markasının 204 gram saf bcaa’sını alsanız supplementler.com fiyatı ile 70 tl ediyor. yani burun kıvırdığınız ürünün içinde 70 tl’lik ekstra bcaa olmasına rağmen aynı fiyata satılıyor. optimum o kadar bcaa koysa fiyatı uçurur yeminle...

bir de tekli pakette olması benim için avantaj. spor çantasına atıp her yere taşıyorum.

tanım; kullanmayı çok sevdiğim bir supplement markasıdır.
  • kendi sitesinden glutamin aldım bitince sonra özel mağazadan aynı ürünü aldım. tadı değişik geldi mesaj attım firma ürünü gönderin dedi ücretsiz kargo ile gönderdim. 3 gün sonra yeni ürün geldi açıklama yapmadılar ama yeni ürün gonderdiler. ürünün arkasında duran bir firma.
  • bir dönem bayiliğini aldığım fakat müşteri geri dönüşleri inanılmaz kötü olan markadır türkiye'nin suplementleri alınmaz alinirsada hard line tercih ediniz
  • multibig multivitamin urununu aldigim ve 3 tablet kullandiktan sonra copu boylayan les urun.

urunu kullandiktan sonra cinsel isteksizlik basladi. farkedince, firmayi aradim acaba boyle bir yan etkisi var mi diye. direkt olarak psikolojiktir cevabi aldim telefonda. urunu biraktiktan bir gun sonra normale dondu durum.

ikinci husus kapsulu yaptiklari hammadde, ucuza getirmek icin nasil bir plastik kullaniyorlarsa, bogaza resmen yapisiyor, 2 litre su icseniz bile gitmiyor, erimiyor.
hesabın var mı? giriş yap