şükela:  tümü | bugün
  • kral çıplak.!

ya da şöyle diyeyim en iyisi,

maalesef kraliçeler(?) çıplak.!

bazı kesimler bu gerçekliği farkedemeyebilir, ya da başka bir kesim bunu bilerek görmezden gelebilir. ama ben söylemek zorundayım. memleketim, türkiye'nin turizm başkenti olduğu için, bu gerçeklerle her bahar ve yaz dönemleri karşı karşıya kalıyorum. bıktım.!

önümüz yaz malum. artık bu gerçeği söyleyip, kurtulucam.!

bikini; sütyen ve kilottan oluşan iki parça bi giysidir. iç çamaşırından hiç mi hiç farkı yoktur. bildiğiniz sütyen, bildiğiniz kilot, hatta don.! kapattıkları yerlere baksanıza... kumaşı, ya da sütyenin değişik tasarımda olması, farkı yoketmez. bunlar ayrıntı. denize bikiniyle giren, sütyen ve donla da girer. ne farkeder?

normal zamanlarda, plaj kadar kalabalık ortamda sütyenle donla oturmaya utanacak(!) insanlar, plajda sere serpe yatıyorlar.!
    plajın sokaktan ne farkı var?

sokaktakilerle, plajdakiler aynı insanlar değil mi? sokaktaki adam abazan da, plajdaki gey mi? ya da sokakta bakılan kadının; - çok affedersiniz- baldırı, bacağı ya da başka uzuvları mahrem de, plajda serbest mi?

nasıl bir çelişkidir böyle anlamıyorum.

bi de, seküler kıskanç erkekler var mesela... nasıl bir beyin disiplinleri var, çözmek mümkün değil. sevgililerine/eşlerine/kardeşlerine sokakta, mini etek ya da dekolteli kıyafet giydirmezler, ama plajda sütyen-don giymesine izin verirler. e ne oldu şimdi? çok mu tutarlı oldun yani?

sanki plaj, dünyadan farklı boyutta bir varlık...

neyse...

sonuçta, a dostlar, bikini demek iç çamaşırı demektir. şimdi bu gerçeği tüm sevdiklerinizle paylaşın.

(bkz: zinisim adnikraf ninekilhet)
  • mesela bakıyorsun tişörtün içine bikini giyen kız gayet göstere göstere yapabiliyor bunu, ayıp değil, kimse de bişey demiyor "bacım bikinin görünüyor düzelt" diye. ama azıcık bir görünsün sütyenin tişörtün yanından, hemen uyarıyor insanlar. gerizekalılık tamamen. bikininin görünmesi ayıp değilse sütyenin yanlışlıkla görünüvermesi neden ayıp oluyor manyak mısınız. artık sütyenin görünüyor yakanı topla diyen olursa "ne manyak insanlarmışsınız" diyorum ben de.
  • (bkz: aferin çok doğru düşünmüşsün)
    benerleri için
    (bkz: slip donun mayodan farkının olmaması)
    (bkz: boxerın denize girerken giydiğin şorttan farkının olmaması)

şimdi ben de normal bir insan gibi denize girerken şort, mayo falan giyip giriyorum ama bu benim günlük yaşantımda da farkı yok diye donla ya da boxer'la dolaşmamı mı gerektiriyor? ya da günlük hayatta boxerla dolaşmıyorum diye denize de pantolonla mı gireyim? * *
  • doğrudur pek tabi şekil olarak farkı azdır.. ama şimdi şöle izah edeyim ben onu.. deniz ıslak ya biraz.. heh işte o yüzden soyunuk giriliyo içine.. halbuse kuru olsa etek ceket takımla ya da nişan kıyfetiyle falan girilebilir.. neden olmasın.. bence olur yani.. oldum olası sululuktan hazzetmemişimdir.. hazzetmeyeceğimdir de..

gerçi bu sorunsalınbi de güneşlenme boyutu var.. orda işler biraz karmaşıyo.. çünkü güneş ıslak değildir.. ama gene de soyunuk güneşlenilir.. çünkü iyi kızarması için etini budunu açıcan biraz.. öteki türlü de olur ama zor olur.. zaman alır.. daral gelir insana.. netekim bana geldi şu an biraz..
  • özellikle vücut üzerinde değilse evet, yok bir fark.
  • yanlıştır. farkı ancak ıslandığında anlaşılır. iç çamaşırınla hele gir bak suya nasıl da herşey fora!... ya ya...
    ama kıyafetinin içine giyiyorsan o artık seninle bikini/iç çamaşırı arasında olan bi mevzudur ben karışmam. aranızda halledin. evet.
  • vah vah :( cok uzucu ve yanli$ bi tespit bu.

fark olmaz olur mu, deli gibi var.

1) bikini dedigin nane (ozellikle alti) insani ka$indirir! penye don katiyen ka$indirmaz.

2) ic cama$iri ile denize girersen kurumak bilmez, bikinin kuma$i farkli oldugu icin zirt diye kurur boylece hastalanmazsin veya altina doldurmu$ gibi bir don goruntusu sergilemezsin.

3) seksapel! ic cama$iri sadece kicimizi orttugumuz bir nesne degil, bir kulturdur lan! dantellisi var, $ort gibisi var, g-stringi var, tanga olmayan ama ince olani var (adini bilmiyorum lan bunun neyse, kic loblarini ortaya cikariyor ama tanga degil, hah--> cheeky imi$ bunun adi) sateni var, $effafi var, var oglu var. sutyen ce$itlemelerine girmeyecegim bile, memeleri acikta birakani bile var. e o zaman? senin hayatinda gordugun tek kadin kulodu anneninki diye bize neden kiziyorsun :(
  • (bkz: evrim sureci)
    (bkz: toplumsal hayat)
    (bkz: zeka gelisimi)

boyle bir siralama yaparsak, bunlari tartismak isteyen zihin daha baslangicta sinifta kaldi demektir.