şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sitelerinde şu oldukları yazan oluşum:

  kullanıcılarının mahallelerinde bulunan dükkan, mağaza ve restaurantlardan online alışveriş yapabilmelerini sağlayan lokal bir sanal pazaryeri.

  benzeri, var; isim, eh fena değil; reklam saldırısı, boğucu; memnuniyet, bir fikrim yok.
 • girişimciliğe kafayı bozmuş bir arkadaşım var, onunla arada bir oturur aklımızdaki projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuruz. bunlar olur mu olmaz mı, biz yapabilir miyiz yoksa gücümüz yetmez mi vb... son iki yıldır ne zaman konu açılsa aynı şeyden bahseder:

  -olm şimdiye kadar türkiye'de yapılmış en büyük internet girişimi hangisi?
  -yonja mı?
  -lan ne yonjası!
  -gerçi doğru diyosun yonja bitmiş ya. bi de eskiden orkut vardı kurucusu türk, onu da kapattılar. ama mesela siberalem hala devam ediyor.
  -ya olm o tarz sitelerden değil.
  -hımm. o zaman al, udemy var? online eğitimde dünyanın en büyüğü oldu adamlar.
  -onu da geç, amerikan girişimi o.
  -ahan da buldum. ekşisözlük! dünyanın ilk sosyal medyası!
  -o da değil. yemeksepeti ulan yemeksepeti!
  -haa tabi ya. 600 milyon dolara satmışlardı dimi?
  -aynen. şimdi biz bu yemeksepeti gibi ama ondan çok daha kapsamlı hizmet veren bir şirket kuracaz.
  -abi hevesini kırmıyım ama bizi aşar o iş. hatta herkesi aşar. yemeksepeti varken nereye nabıyosun. şimdiye kadar o işe nice koç yiğitler heveslendi de üçün birini alıp yok oldular. bu senin dediğin google'a rakip olmak gibi bişey.
  -lan olm bi dinle! biz, sadece yemek değil, hatta hiç yemek değil, bir evin neye ihtiyacı varsa hepsini sunacaz. mesela sudur, tüptür...
  -tüp mü? abi ne tüpü? hahahaha. tüp mü kaldı allasen?! hahaha.
  -lan niye olmasın, hala tüp sipariş eden insanlar var illa ki. hem bu tüpçüler niye kapanmadı o zaman?!
  -tüpçü? lan dana! biz burada tüp mü kullanıyoz? doğalgazla çalışmıyor mu lan bu otel?
  -ya tüpçüye takılma sen, sadece tüpçü değil şimdi-
  -hala tüpçü diyor ya, kapat! hahaha.

  böyle böyle motivasyonunu yok etmiştim adamın. her neyse...

  bikoshu'ya projelerinde başarılar dilerim. üyeliğimizi yaptık, takip etmeye başladık. bana göre reklam ve tanıtımlara yoğunlaşmadan evvel iş ortağı dükkan sayısını acilen artırmaları gerekiyor. çünkü yeni üyeler kendilerine tanımlanan promosyon tutarını hemen kullanarak sistemi denemek isteyeceklerdir. bunun için de sipariş verebilecekleri işletmelere ihtiyaçları var. ha bir de tabi tüpçü mevzusu var. demin kontrol ettim, sütçü var ama tüpçü yok, olmaz böyle...
 • yemek sepeti benzeri bir oluşum. fakat mobil uygulama üzerinden bir türlü hesabıma tanımlanan paraları kullanamadım. en az 40 tl’lik sipariş ver 20 tl az öde diyor. kullanılacak kod fln da yok ortada bu arada. siparişi verip restoranı arıyorum, restorandaki görevli indirim gözükmüyor diyor. bende siparişi ordan iptal et, direk getir diyorum. boşuna komisyon verme diyorum. eyvallah abi diyor, kendi indirim yapıyor ya da ikramlarda bulunuyor. bence bu yüzden kullanıcı deneyimi maalesef kötü durumda.
 • rekabet açısından iyi bir oluşum.

  müşteri hizmetleri yok gibi bir şey ama ulaşırsanız gerçekten ilgileniyorlar. yeni üyeliğe 20 lira veriyor ve üye olduktan sonra aşağıdaki kodu ilgili birime girerseniz 5 lira daha yükleniyor yani 40 lira alt limitli 25 liranız oluyor. güzel bir reklam denemesi diyelim.
 • u93mh5

  üstteki benim referans kodumdur. onunla üye olursanız siz hemen bense sizin alışverişinizden sonra 5tl kazanacağım.

  sevgilerimle kibs.
 • site tasarımları güzel, sürekli kampanyalar var, sipariş durumunu öğrenmek için bi yeri aramaya gerek yok sitede görünüyor. ulan çok memnunum ben bu uygulamadan ama daha çok yerle anlaşmaları lazım.
 • 25 tl hediye vermiş, 5 tl olarak kullanabiliyorsun her siparişte.

  bi siktirin gidin ya.

  ver şöyle ilk siparişe net 20-25 tl indirim getir uygulaması gibi, bak nasıl büyüyorsun.

  al götüne sok 5 lirayı bikoshu kardeş
 • dünyanın en boş uygulaması. yemeksepeti restoranlardan çok komisyon alıyor diye bir restoranın tavsiyesiyle indirip kullanayım dedim. toplamda 10 sipariş verdim yalnızca 1 tanesi geldi. hiçbir yaptırımları yok. müşteri hizmetleri cevap vermiyor. üstelik sipariş reddedilince herhangi bir mesaj falan da gelmiyor boş boş bekliyorsunuz. kesinlikle kullanmayın. ondan sonra neden yemeksepeti tekelleşiyor diye bol bol düşünsün sahibi. aşırı sinirlendim sözlük öyle böyle değil 10 sipariş her birini en az 1 saat bekledim 2 hafta içinde toplam 10 saatim çöpe gitti. lanet olsun restoranlara da müstehak yemeksepetinin yaptığı kesintiler. ne demişler acıma yetime döner koyar götüne. bundan sonra kapitalizmi sonuna kadar destekliyorum. hatta yemeksepetine tebrik maili atacağım üstüne eleştireceğim de neden sadece %10 komisyon alıyorsunuz daha da arttırın diye.
 • kesinlikle yemek siparişi verilmemesi gereken, yetersiz ve müşteri hizmetleri anlamında sınıfta kalan, bir canlı desteği bile olmayan oluşum. siparişler sürekli sebepsiz yere iptal ediliyorsa ve siparişleri kafalarına göre iptal eden denyo şubelere yemeksepeti'nde olduğu gibi ciddi yaptırımlar uygulayıp onları bunu yapmamaya itemiyorsa, kusura bakmasın bir halt olmaz bunlardan. batmaları yakındır.