• şu aralar dilimden düşmeyen kelime.

benim zayıfımı arayıp fırsat kollayıp, hastalandığımda bile arkamdan iş çeviren "iş arkadaşı" kisveli paçavralardan bıktım. başkalarına laf sokarken beni de ihmal etmeyen "arkadaş"ların çenesinden çilesinden bıktım. "her dakika başında olmak zorunda olduğum" işimden bıktım. siyasi kavgalar yaptığım ve bir türlü anlaşamadığım, derdimi anlatamadığım ailemden bıktım. işi düşünce kıçımın dibinde dolanıp, işi bitince bana teşekkür bile etmeyen çıkarcı "insan" (?!) müsveddelerinden bıktım. konu komşudan bıktım, hısım akrabadan bıktım, ayağıma çelmeler takmaya çalışan kıskanç yaratıklardan bıktım.

içime atmaktan bıktım, ortaya dökmekten bıktım. yaşlanmaktan bıktım, "yerimde saymak"tan bıktım. bir şeylere yetişememekten, bir şeyleri yetiştirememekten bıktım. geçmişi özlemekten bıktım, geleceğe yönelik kaygılarımdan ve umutsuzluğumdan bıktım.

kendimden bıktım, "kendi düşen ağlamaz" lafından bıktım.
  • bin kere soyleseniz de bir kere bile bir seyi degistirmez bu isyan kelimesi... soylediginizle kalirsiniz, icinizdeki bosluk, keskeler, caresizlikler sizi zehirlemeye devam eder, yavaş yavaş...
  • son zamanlarda dile getirmesem de, içimden en çok kullandigim kelime. hayat sartları mı desem, yoksa insanin bazen kendi kendine yarattigi dusunceler sonucu cikmaza girmesinden mi desem.... neyse yani sonucta benim acimdan acayip derecede mutsuzluk ifade eden bir sozcuktur. allah kullandırtmasin diyorum
  • gerçekten bıktım. ne zaman başladı bu hatırlamıyorum. ülke gündeminde aklımla alay eden onlarca cümleden, bu cümleyi destekleyenlerden, destekleyenlere şaşırmaktan, normal bir hayat sürüyormuş gibi davranmaktan, milli duygularımın istismar edilmeye çalışılmasından, dini duygularımın istismar edilmeye çalışılmasından, direnç gösterince hain ilan edilme tehlikesiyle karşılaşmaktan, aklı bir kenara koyup hareket edenlere bir şey diyememekten gerçekten bıktım. bıkkınlık geldi. bu hayat böyle geçmez. nereden başlayacağım bilmiyorum ama haykırmak istiyorum artık. beni salak yerine koymayın hepinizin niyetini biliyorum deyip her şeyi ifşa etmek istiyorum. ama kitleye hak ederler mi diye bakıyorum. hak etmiyor. etmiyorsunuz. beni bu hale sokup bi de benim işin içinden çıkmamı mı bekliyorsunuz. oha daha neler?
  • bıktım. bıktım. bıktım. öyle çok bıktım ki her şeyden. hiçbir şey yapamıyorum. içinde bulunduğum ruh hali bir şeyler yapmama engel oluyor. konuşamıyorum, uyuyamıyorum, göremiyorum. hiçbir şey. yapamıyorum. bu bıkkınlık günden güne öyle çok büyüyor ki. sonunda ne olacağını kestiremiyorum. şu an tek yapabildiğim müdahale edemeden geçip giden günlerimi seyretmek. bu hal daha ne kadar böyle devam edecek?

edit: alıntı
  • bu ben.

senelerdir yerimde saymaktan
    her şeyin yarım kalmasından
    çocukça hoşlantılardan, hoş vakit geçirmekten aciz olmaktan
    evlilik baskısından
    kendime ait evimin olmamasından, maddi gücümü elime alamamaktan, işsizlikten
    gelecek korkusu içinde yaşarken geleceğin çoktan gelmiş olduğunu fark etmekten
    her şeyi kıl payı kaçırmaktan
    istediğim hiçbir şeyin olmamasından bu da yetmezmiş gibi istemediğim her şeyin olmasından, b ı k t ı m!

bıktım, usandım, yıldım.
  • benim icin hayatin tek kelimelik ozeti oldu bu kelime. emegi gecenlere cok tesekkur ediyorum. cidden!
  • sigarayı bırakmanın doğal yolu söylemiyle yola çıkmış ilacımsı, kocakarı ilacımsı şey.
  • sıla gençoğlu'nun ilk albümünden bir şarkı.

mumları yakıp biriyle şöyle romantik bir yemek yiyemedim ki,
    kıbleyle lafımızı şereflere erdiremedim.
    giyinemedim ona, dudağımı boyamadım,
    aşkın tarifini, püf noktasını özene bezene veremedim.

kaygılarımdan kurtularak aslını ima edemedim,
    havalandırıp havalandırıp konduramadım,
    hem kendi gibi hem benim gibi birini denk getiremedim,
    leb dedim de leblebiyi daha derinden işitemedim.

bıktım artık aşk istiyorum.

hürriyetimden sıyrılarak kafes içinde barınamadım,
    mutlak mutluluğun sırrından sırra kadem bastım.
    hem herkestim hem kimse değil; öyle şey olur mu?
    kim bu tuzakta uyur? bencil bir oyun bu.

bıktım artık aşk istiyorum.

kovacaksınız havva'nızı, paylaşmadan elmayı,
    bulun da gelin bari gerçek adem'i.
hesabın var mı? giriş yap