şükela:  tümü | bugün
  • son aylarda iyice ayyuka çıkan, her reklam kuşağında inatla yer alan 2 kamu bankasının yeter artık dedirten tv reklamlarıdır. şu anda kamu bankalarının reklama ihtiyacı var mı? yok. neden bu kadar boğucu bir reklam curcunası ekranları kirletiyor o zaman ?
    2 sebep var :
    1- ekonominin boktan durumunu unutturmak ve en ufak bir olumlu hava pompalamak elzem olduğu için, toplu iğne başı kadar reklam harcamasına parası olmayan bu kamu bankaları rekor zarar yaşayacakları dönemde reklamlarla algı operasyonu yapıyorlar.
    2- kamu bankaları dışında reklam veren banka kalmaması sebebiyle (ve hatta reklam verenlerin tamamen azalması), gelirleri çakılan yandaş tv gruplarına sus payı sunmak. malum sabah akşam akp'yi yalayan bir medya profili var.
    gerçi sebepler ne olursa olsun, bu ülkede yasayan herkesin öz malı olan bu kurumların içinin boşaltılmasına dur denmesi lazım.
  • bankalar sanki 3 ay önce reklam yapmaya başlamışlar gibi anlatılmış. var olduklarından bu yana diğer tüm sektörlerde olduğu gibi bankalar da reklam yapıyor. üstelik son zamanlarda özellikle halkbank bir izleyici olarak beğendiğim işlere imza atıyor. burada parantez açıyorum, teknik anlamda işler nasıldır bilmem ama bir izleyici olarak bana hissettirdikleriyle değerlendirdiğimde gayet başarılı işler. şu anneler günü reklamının nesini beğenmediniz mesela bir deyin hele ya da kerem alışık'ın oynadığı son reklamların...

https://www.youtube.com/watch?v=qcscngwuee0&t=7s
  • banka reklamlarının hepsi aldatmaca olduğu için içeriğini bilmediğim reklamlardır.
    öyle reklam yapıyorlar ki sanki onlar bizi değil biz onları soyuyoruz.
    hepsi sevgi pıtırcığı,hepsi hümanist ve yardımsever.
    zannedersin ki annemizden babamızdan bizi çok düşünürler.
    bir de elemanlarını güler yüzlü kibar insanlar olarak tanıtmazlar mı...
  • bizim vergilerimizle bize reklam yapıyorlar nasılsa parayı kendi ceplerinden vermiyorlar tabii.
    (bkz: devletin malı deniz yemeyen domuz)
  • bana o kadar itici gelmeyen reklamlardır.

banka reklamları oldum olası insanlara itici gelmiştir. işte yalan söylüyorlar, halkı soyuyorlar diyerek eleştiriyor insanlar genelde. sanırım faiz karşıtı muhafazakar kesim ve sermaye karşıtı sol görüşlü insanlar banka karşıtlığında güzel bir konsolidasyon yaşıyor. buna yoksul halkın bizzat bu bankalar tarafından kredi borçlarına batırılmaış hale olma durumunu da eklersek, sanırım bu tepkinin sebebini görüyoruz. aynı gruplar coca-cola reklamlarını seviyor mesela, işte apple reklamlarına tav oluyorlar ama banka reklamı gelince vov. neyse yargılamamak lazım.

ama olaya sadece reklam olarak baktığımızda oldukça iyi banka reklamları var sanki, ne bileyim.