şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 1980'lerin sonlarina dogru ekim elektronik'in yan tarafina acilmi$ kapaklarinda oyun posterinin fotografi olan bu yuzden orijinal gibi gorunen c64, amstrad oyunlari satan bir $irket idi..
  • yine eskişehir'de hamamyolu caddesindeki pasajlardan birinde de şubesi olan mekandı. şimdiki ykm'nin tam yanındaki pasajdı bu ki, adını hatırlayamayacağım. kasetlerin üzerine itina ile isimlerini adreslerini falan basıp kurumsallaşma adına önemli adımlar atmışlardı. o yıllarda korsancılar bile böyle mertti yani isim adres fora. sensible oynayan gençleri yararaktan tezgaha ulaşır commodore 64 oyunu çektirirdik bol bol tdk kasetlere. oyunları yükleyemeyip gidince pek yüz vermezlerdi. hemen senin teybin bozuktur getir bir bakalım derlerdi. o yıllarda commodore derdine bu adamlara kul köle olurduk anasını satayım. müşteri biz miydik, onlar mıydı belli değildi? geçenlerde eskişehir'e gittiğimde bir bakayım dedim yeller esiyor yerinde.
  • esnaf sarayı'nda dim-soft'un karşı çaprazında bil-iş 2 şubesi vardı. bol bol güzel kapaklı "orijinal gibi" görünen ama aslında sadece havalı kopyalar olan oyun kasetleri satarlardı. yeni amstrad oyunları önce onlara gelirdi. bir dönem paso onlardan oyun almışlığım vardı. ama biem ya da dim-soft gibi "komunite"si yoktu. oyun süpermarketi gibi takılıyordu. diğer bilgisayarcılarda milletle vakit geçirmek daha eğlenceliydi.