şükela:  tümü | bugün
  • yıllar önce yanlışlıkla ümraniye sapığı olarak teşhis edilen ve haksız yere 28 gün hapis yatan, yetmiyormuş gibi çevresinden ve işinden olan inşaat işçisi. suçsuzluğu ispatlandıktan sonra açtığı yaklaşık 1 milyon liralık dava sonucunda 140 liralık manevi tazminat alabilmiştir. zamanında nedense karnıma ağrılar girene kadar güldürmüştür beni.
  • tipten kaybetmek şanssızlığının vücut bulmuş hali.

http://alkislarlayasiyorum.com/…l-akyildizin-isyani
  • durup dururken aklıma gelen
    , birkaç kez otobüste gördüğüm şanssız insan. o dönemde işinden olmuş, nişanlısı terketmis, hatta yeni bir hayat kurmak için gittiği yunan adalarında polis tanıyıp sınır dışı etmişti. zaten hayata 3-0 yenik baslayanlardandi. geçirdiği bir kaza sebebiyle yüzünün bir kısmı ve saçları yanikti. zar zor geçiniyordu zaten. bu olaydan aklandiktan sonra dahi sokakta insanlar kaçıyor, tiksinerek bakıyordu ona. çünkü insanlara göre o tipten kaybediyordu. gerçek sapığın yakalanması insanları ikna etmiyordu. ya o da sapiksa diye kaciyorlardi ondan.

bir kaç senedir görmüyorum kendisini. umarım güzel bir hayatı vardır ve başına gelen bu musibeti unutamasa bile etkisinden kurtulabilmistir.
  • dahil edildiği olayın yıldönümünde iadei itibar yapılası gereken şahıstır. bunu gerçekleştirilmesi kültürümüze yerleşen bu linç alışkanlığının önüne geçmemize yardım edebilir. medya da kendi mahvettiğini geç de olsa düzeltme imkanı bulur.