şükela:  tümü | bugün
 • rap dünyasındaki haberlere göre rota ismiyle bilinen rapçi bulut alpman, son klibi "ağla" da bilal erdoğanı yaklaşık 2-3 saniye eleştirince evinden alınmış. daha önce de birkaç klibinde malum partiye gönderme yapmış tutuklanmıştı. evinin basıldığı görüntü de arkadaki kızlardan biri bunlar lne ya diyor, öteki de bilal çağırmıştır diyor :)

  en üst edit: rota instagram sayfasında o gece olanları ben ve 4 arkadaşım dışında şuan kimse bilmeyecek, beni susturmanız için öldürmeniz lazım demiş. instagram sayfasından bakabilirsiniz.

  rota'nın gazapizm'e verdiği yanıt görsel

  rota'nın avukatının yaptığı açıklama görsel

  üst edit: savcılık tarafından yalanlanmış görsel

  buda rota'yı iyi tanıyan rapçilerden biri olan server uraz'ın yaptığı açıklama görsel
  rota'dan bir açıklama geldiğinde buraya ekleyeceğim. server uraz'ın dediği gibi rota pr için böyle organizasyon yapacak biri değil. eğer gerçekten de pr için yapılmışsa sevdiğim rapçilerden biri olan rota gözümden baya bi düşer. bekleyip görelim.

  not: beni rota ile anlaştıranlar olmuş, pr ını yapıyor diyenler olmuş iyi güldüm. sıkı bir rap dinleyicisiyim. rota'nın yazdığı sözleri ve yaptığı sanatı anlamak için beyin ve kapasite gerekir. bu eleştirileri pr için yapmıyor, susamam parçasındaki rapçiler de öyle. sadece eleştiriyorlar, kelimelerin gücünü kullanıp söylenmesi gereken herşeyi tek verse de söyleyebiliyorlar. burda bilal'i eleştirmemiş diyenlere geleyim, yüzünde bilal maskesi olup hemen ardından vergi dairesini göstermekte ki mesajı anlamanız için de kapasite gerekiyor. sizin anlamadıklarınızı onlar anladığı için bu adam evinden alındı. emin olun rapçiler şuan türkiye de sistem ve malum partiyi eleştirebilen tek topluluk, öyle olduğu içinde ikidebir ifade veriyorlar. bunları rap dünyasını takip etmeyen bilemez. o yüzden başlık altında boş yapmayın.

  izleyemeyenler için

  izleyemeyenler için

  eleştirdiği kısım

  buda evinin basıldığı anlar

  edit: rota'nın daha önceki tutuklanma sebepleri sadece eleştirmek kaynak 2

  edit-2: daha öncede 18 rapçı tarafından hazırlanan "susamam" adlı rap parçası hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. kaynak susamam klibi biraz uzun ama kesinlikle dinleyin
 • - açmazsan kıracağız
  +kalbimi kırıyorsun, kaçıyor muyuz?....
 • amk böyle ülkenin. yeter lan yeter. iki söz söylenin kapısına polis mi dayanıyor artık? twit atanın tutuklandığı bir ülke mi oldu lan burası?

  hepinize söylüyorum lan! sana, ötekine, bana, buna, şuna... yeterince farkında değilsiniz galiba yaşananların... böyle giderse bir gün bu platformda yazdığın en ufak eleştiri için bile müebbetle yargılanacaksın amk. ve tüm bunlar yaşanırken hepimiz suyu ısınan kurbağa gibi, hiç bir ses çıkarmadan ölümümüzü bekliyoruz her geçen gün. neden? çünkü biz gerizekalı bir korkağız. durumumuzu farkedip adım atamayacak bir embesiliz.

  tanım: çok kanıma dokunan bir baskına konu olmuş rapçi.

  ------------------------------
  edit: evet arkadaşlar olay yalan olduğu anlaşıldı. ancak yukarıda yazılanların gerçekliği hala gün gibi ortadadır.

  daha bir hafta önce camiden şarkı çalınmasıyla ilgili görüntüyü tweet olarak attığı için bir kadın gözaltına alınıp, ardından tutuklandı. bakın bu kadın çocuk pornosu görüntüsünü paylaşmadı, terör örgütünün propagandasını yapmadı. yalnızca izmir'deki bir caminin minaresinden şarkı çalınmasıyla ilgili bir görüntü paylaştı.

  ayrıca ben bu entryi yazdıktan sonra, sosyal medyadaki beğenileri ve fav'ları yüzünden hakkında işlem yapılan bir çok kişinin olduğu yönünde çok sayıda mesaj geldi.
 • oooohhhyy yeaahhhh.

  her mecradan takibe başladım adamı.
  ''

  edit:
  mesaj kutusunu doldurmuş suserler. ''adam yalancıymış'', '' takibi bıraktın mı?'' ''başsavcılık açıklaması ektedir'' vb mesajlar atmışlar.

  rota sözüm sana. kalk eksici'lere anlatır gibi anlat. ne ayak lan bu ayak ? avukatın ayrı konuşuyor arkadaşların ayrı konuşuyor. rotan ne bilelim. kalk açıklama yap.
 • rap sevmem dinlemem, adam albüm yaptıysa alıyorum hemen.

  eğer sebep gerçekten bu ise devletin polisinin düştüğü hallere, acziyete bak.

  gerçekten şaka gibi
 • böyle ev basmaya gidiliyorsa o evden bi 20 kilo kokain falan çıkması lazım. polis de şahıs uyuşturucu satıyor diye sinirli galiba. polisin bu sinirinin başka açıklaması olamaz.

  linkteki parçayı dinledim, anladığım tek kısım bilal'e anlatır gibi anlatayım oldu. şayet buysa dertleri, bir gün içerisinde suç duyurusunda bulunulup, yakalama kararı çıkartılıp, kaçma şüphesi olmayan şahsın evine böyle baskın düzenlenmesine gerek var mıydı diye düşündürtmüştür.

  t:sözlerini anlamadığım şarkıda bilal'e anlatır gibi anlatayım dediği için evinden zorla götürülen rapçidir.
 • rapcilerin para kazanmak icin hicbir halta yaramayan siyasi ve toplumsal elestiriler yapmasi sıktı artık. "ot iciyorum cok havaliyim, icki iciyorum cok alkoligim işte ben boyleyim, gecede 8 posta atarim sonra sabah kalkar yine sana kayarim" diye triplere giren adamlarin sanki toplum hakkinda cok duyarliymis gibi saga sola sallamasi inandirici degil.

  not: chp
 • fake çıkacaktır.at fava bekle.

  edit:beklenen haber gelmiş.böyle primcilere vere vere bu hale getirdiniz.sonra "ağla"yın onlar çok para kazanıyor,biz yırtınıyoruz diye.
 • polisler savcılar hakimler vb adaletle ilgilenenler artık eskisi gibi tarafsiz ve vatansever olamıyor diyorlar. baska yerlerden emir alanlardan emir alıyor diyorlar inanmak istemiyorum.

  düşünsene şöyle seyler olduğunu...
  yıllarca okuyorsun çabalamıyorsun torpil bulup makam sahibi oluyorsun. bu yüzden sana emir veriyorlar ne isterlerse yapıyorsun. emir verenlerde fetoye her istediğini veren, apoya saygı duyup onun posterini taşımayı suç olmaktan çıkartan, barzani kurdistani kuracağım demeden önce ona trilyonlar veren, zarrab hainine ödül veren ve daha bir çok hainle kol kola olan bir ekip. kabus gibi para için kimse yapmaz heralde bu şeyleri.
 • bir gün hepimizin kapısı böyle olacak. kuzey kore gibi ülkeyiz artık. dalga geçtiğimiz kuzey kore tv ile ahaberin ne farkı var.