şükela:  tümü | bugün
 • cfr ve bunun gibi örgütlerin avrupa ayağını oluşturan gizli örgüt. hedefinin, yeni dünya düzenini, abd-ingiltere hakimiyetini* ve emperyalizmi tüm dünyaya yaymak olduğu çeşitli kaynaklarda belirtiliyor. ülkemizde de faaliyet gösterdiği iddialar arasında.
 • 1954 yılında kurulan başında rockelfeller ailesi olan amerikan dış politikası üzerinde etkinliği olan grup. içlerinde milliyetçiler ve güvenlikçiler yer almaz. 1954 ve 1974 yıllarında iki toplantısını türkiye'de gerçekleştirmiş. ismi ilk toplantısının gerçekleştiği hollanda'da bir otelin isminden gelmektedir.toplantıları şeffaf değildir.
 • (bkz: illuminati)
 • ilk toplantısını hollanda prensi başkanlığında hollanda da bilderberg otellerinde yaptığı için bu ismi almış ve yıllardır zirvelerine bir çok ülkeden liberal görüşlü insanların* * , devlet büyüklerinin, aydınlarının, her toplantısına yaklaşık 120 kişinin katıldığı, uluslararası kapitalizmi geliştirmek, abd hegemonyasının devamlılığını sağlamak, abd - ab ilişkilerini sağlamlaştırıp eşgüdüm sağlamak amacıyla çalışan, varlığı bilinen ancak katılanları, yapısı ve işleyişleri muğlak olan karaları gizli alınan ancak gizli olmayan örgüt. ki bunlar arasıra basın toplantıları düzenleyerek kararlarını açıklamışlardır. kimilerine göre dünya yönetimini bunlar üstlenmiştir ve bütün gelişmeler önceden burada planlanmaktadır. tony blair ve bill clinton un katıldıkları ispatlanmıştır. türkiye' den de bir çok katılımcısı olmuştur. * . son hafta kurtlar vadisi isimli dizide de adı geçmiştir. benzer örgütler ise ; (bkz: trilateral commission) (bkz: cfr)
 • kurtlar vadisinde samuel in polata brifing verirken bizimde içinde bulunduğumuz örgüt diye anlattığı gizli örgüt.
 • vay be, bir hafta önce (31 mayis - 3 haziran) istanbul'da toplanmislar, hic haberimiz olmamis. cagirsalar gider miydim, o ayri mesele.

  toplantiya katilanlarin listesi icin:
  http://www.danielestulin.com/…=ver&id=318&idioma=en
 • toplantilarinin icerigini disari iletmeye medyanin bile curet edemedigi guc. evet, yalan veya dogru medya bu olusum hakinda tek bir kelime bile edemiyor. ustunkoru " surda su tarihte toplaniyorlar " disinda hicbir haber veremiyolar. o denli !!!
hesabın var mı? giriş yap